Stop śmieciom – zgłoś nielegalne wysypisko

Wysypisko śmieci w lesie
Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Jeśli ktoś znajdzie na terenie Sopotu porzucone odpady, zobaczy nielegalne wysypisko śmieci w lesie, może zgłosić ten fakt do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wspólnie dbajmy o przestrzeń naszego miasta!

Środowisko to nasze wspólne dobro, troska o nie przekłada się na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, na czystość wód, na roślinność wokół nas. Chrońmy to, co mamy cennego w Sopocie.

Na stronie internetowej GIOŚ został stworzony interaktywny formularz, dzięki któremu łatwo i sprawnie można zgłosić nielegalne składowiska odpadów. Wszystkie elektronicznie zgłoszenia trafiają bezpośrednio do Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, który po ich dokładnej analizie podejmuje decyzję o dalszych działaniach w sprawie.

Link do formularza: Zgłoś nielegalne postepowanie z odpadami

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...