Błękitna Flaga dla kąpieliska Koliba

Pięć osób pozuje do zdjęcia trzymając niebieską flagę. Z tyłu drewniany podest i plaża.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Nad kąpieliskiem Kamienny Potok – Koliba ponownie powiewa Błękitna Flaga. Symboliczne wyróżnienie przyznawane jest m.in. kąpieliskom spełniającym kryteria określone w międzynarodowym programie.

Sopockie kąpielisko Koliba na którym zawisła Błękitna Flaga jest wyróżniane w ten sposób już od 15 lat. Błękitna Flaga to symbol i jednocześnie rodzaj certyfikatu przyznawanego w miejscowościach nadmorskich kąpieliskom i przystaniom jachtowym. Takie miejsca po spełnieniu wymagań i założeń wynikających z dyrektywy Rady Europejskiej, a dotyczących m.in. jakości wody, stanu plaży, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa zyskują prawo do używania Błękitnej Flagi.

Błękitna Flaga to także nazwa programu realizowanego przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Danii. W skład polskiego jury programu Błękitnej Flagi wchodzą m.in. Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Środowiska, Polski Związek Żeglarski, Inspekcja Ochrony Środowiska, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Związek Miast i Gmin Morskich.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...