Bomba w górę! Hipodrom zaprasza na wyścigi konne

Pięć koni z dżokejami na grzbietach w czasie wyścigu na torze.
Fot. Monika Metza-Jodłowska

Widowiskowe wyścigi konne będzie można w tym roku zobaczyć na sopockim Hipodromie dwukrotnie. Po raz pierwszy bomba pójdzie w górę w weekend 10-11 lipca, kolejne wyścigi odbędą się 17 i 18 lipca. Start o godzinie 15.00. Wstęp wolny, na widzów oprócz sportowych emocji czeka m.in. konkurs kapeluszy.

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to wyjątkowe wydarzenie, które w lipcu na Hipodrom przyciąga prawdziwe tłumy. Widowiskowym gonitwom towarzyszą ogromne sportowe emocje, czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca. 

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają do pokonania ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo w Sopocie rozgrywane są gonitwy kłusaków francuskich w sulkach. W tym roku zaplanowanych zostało dwadzieścia pięć gonitw, które zostana rozegrane w ciągu czterech weekendowych dni: 10-11 i 17-18 lipca. Konie pobiegną tradycyjnie w godzinach popołudniowych, od godziny 15.00.

Sopockie wyścigi to, jak zawsze, wydarzenie o charakterze rodzinnym. Organizatorzy również w tym roku przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których najważniejszą będzie konkurs kapeluszy.

Sport wyścigowy dawniej był domeną elit, doskonałym pretekstem do licznych spotkań na gruncie towarzyskim. W Sopocie była to jedna z najpopularniejszych rozrywek kuracjuszy, którzy przybywali tu latem z całej Europy. Elegancki strój i obowiązkowy kapelusz, a u panów cylinder, wyróżniały wyścigi spośród innych wydarzeń sportowych. Z czasem nieco rozluźniły się zasady dotyczące dress code, ale równocześnie panie zaczęły prześcigać się w ozdabianiu swoich, coraz bardziej wymyślnych kapeluszy. Popularne między innymi w brytyjskim Ascot konkursy na najpiękniejszy kapelusz, z czasem zdobyły popularność także na większości torów wyścigowych świata. W Polsce konkursy takie towarzyszą Gali Derby na warszawskim Służewcu, letnim gonitwom na sopockim Hipodromie, a także innym wydarzeniom jeździeckim, takim jak Gałkowo Masters. W Sopocie konkurs cieszy się ogromną popularnością. Na głowach biorących w nim udział pań można zobaczyć wiele pięknych modeli kapeluszy i fascynatorów, często wykonanych specjalnie na tę okazję u trójmiejskich modystek. W konkursie biorą udział także dziewczęta, dlatego w tym roku, po raz pierwszy, przeprowadzone będą dwa konkursy, dla dorosłych i dla młodzieży. Panie, panny oraz panów zapraszamy do wzięcia udziału i oglądania konkursu w sobotę, 17 lipca. Partnerami konkursu kapeluszy są Farys Design, producent biżuterii inspirowanej światem jeździectwa oraz Maurisse, producent kosmetyków z linii Biotaniqe oraz Selfie Project. W konkursie do wygrania będą upominki ufundowane przez te firmy. 

Sopockie wyścigi konne odbędą się na Hipodromie w dniach 10-11 oraz 17-18 lipca, każdego dnia w godzinach 15.00 -19.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...