MOSiR na lato

Pływacy przed wyścigiem wchodzą do wody. Widać ich z tyłu, jeden ma ręce w górze.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

W lipcu i sierpniu Sopocki MOSiR zaprasza na wyścigi pływackie dookoła sopockiego molo, a także turnieje siatkówki na plaży.

Tego lata będzie można spróbować swoich sił w trzech wyścigach pływackich, które zostaną rozegrane 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia. Po raz pierwszy zawodom nadano imię Jacka Starościaka, zmarłego w maju samorządowca, dyplomaty, przewodniczącego sopockiej Rady Seniorów, popularyzatora pływania, również zimowego.

Na wybrany wyścig można się zapisać najpóźniej do południa w dzień poprzedzający rozegranie zawodów. Po tym terminie zapisy tylko w dniu wybranych zawodów, na plaży przy molo (wejście nr 23), w godzinach 9.00-11.30. Zapisy drogą elektroniczną prowadzi MOSiR Sopot, a także strona elektronicznezapisy.pl. Start każdego z wyścigów zaplanowano przy molo, od strony Łazienek Południowych, o godzinie 12.00. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 1200 m. Wszyscy, którzy ukończą rywalizację otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody.

W ponad 20-letniej historii imprezy organizowanej przez sopocki MOSiR na starcie stawali m.in. mistrzowie świata Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski, brązowa medalistka MŚ juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła Kanał la Manche. Najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat, zaś najstarszy, Lucjan Przado z Warszawy, w momencie startu miał 88 lat.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą się również zapisywać na organizowane przez MOSiR turnieje siatkówki plażowej. Turnieje są rozgrywane na plaży, przy wejściu nr 23. Zapisy prowadzone są w dniach rozgrywania meczów, w godzinach 9.00-10.00. Turnieje w kategorii Open odbędą się 10, 17 i finał 24 lipca. Kategoria Rocznik 2004 i młodsi zagra 9,16 i 23 lipca. Panie w kategorii Open zagrają 7,14 i 21 sierpnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...