Pasja & Tradycja, czyli targi rzemiosła na molo

Niebieski plakat informujący o wydarzeniu.
Fot. materiały promocyjne

Targi rzemiosła i rękodzieła to pierwsza edycja dziesięciodniowego wydarzenia, które w dniach 16-25 lipca 2021 pojawi się na skwerze Kuracyjnym na molo. Targo można będzie odwiedzić w godzinach od 10:00 do 22:00.

Targi rzemiosła i rękodzieła Pasja & Tradycja to okazja dla mieszkańców i turystów do zakupu ekologicznej żywności, rękodzieła, wyrobów ludowych oraz zaznajomienia się z polskim folklorem i tradycją. Sceną główną Pasji & Tradycji będzie muszla koncertowa na molo, ale wszystko odbywać się będzie w trzech strefach:

  • skwer Kuracyjny: 90 wystawców z całej Polski oferujących wyroby rękodzielnicze i ludowe, zdrową żywność oraz smaczne potrawy
  • muszla koncertowa: Muzyka na żywo, artysci z różnych regionów Polski
  • strefa relaksu: Położony wśród drzew teren z miejscem do relaksu, animacjami dla dzieci i całych rodzin. 

W ramach wydarzenia odbędzie się również prezentacja gmin z Pomorza - Pomorska Gmina na Molo. Wybrane gminy zaprezentują swoje talenty artystyczne i nie tylko, a także stoiska regionalne promujące swojskie produkty oraz piękno regionu. W tym roku na molo gościć będą następujace gminy: 17.07 Puck, 19.07 Chmielno, 20.07 Powiat Słupski (Kobylnica, Słupsk, Główczyce, Dębnica Kaszubska), 21.07 Kosakowo , 23.07 Żukowo, 25.07 Pruszcz Gdański.

KONCERTY (muszla koncertowa)

16.07 piątek

16.00: Kalina Kwiatkowska - uczestniczka I The Voice Kids, znane covery

16.30: Danka z Somonina - gitarzystka i wokalistka z Somonina, znane i lubiane przeboje przy akompaniamencie Marka Teterycza- kompozytora i producenta muzycznego z Kaszub.

17.30: 'Wędrówki po Europie" - duet akordeon i gitara

18.30: Zgrywańce z Koscierzyny - melodie biesiadne w wykonaniu kapeli kaszubskich zgrywusów

17.07 sobota

15.00: Ale babki - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Puck)

16.00: Bursztynki - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo' Puck)

17.30: Baltic Duo - różnorodne gatunki muzyczne, Maciej Kacprzak-akordeon, Mariana Myslitska-skrzypce

19.30: Anna Maria Adamiak - recital przebojów Anny Jantar i Ireny Jarockiej

18.07 niedziela

15.00: Gdanska Kapela Ogrodowa - muzyka relaksacyjna

17.00: Valerii Filipov - Podróź muzyczna do różnych zakatków świata od klasyki, poprzez sambę, standardy jazzowe i popowe (multi instrumentalista

19.00: Anna Maria Adamiak - piosenki i przeboje lat 20 oraz 30tych

19.07 poniedziałek

15.30: Danka z Somonina - gitarzystka i wokalistka z Somonina, znane i lubiane przeboje przy akompaniamencie Marka Teterycza- kompozytora i producenta muzycznego z Kaszub.

17.30: Szymon i Hanna Chylińscy - znane i lubiane melodie z kraju i ze świata (duet skrzypce, akordeon)

19.30: Roberto Ruggeri - popularne włoskie przeboje. Gitarzysta, piosenkarz, nauczyciel muzyki urodzony w Rzymie z korzeniami Polskimi

20.07 wtorek

15.00: Muzyczna wizytówka ziemi słupskiej - wykonawcy z gmin: Słupsk, Główczyce, Dębnica Kaszubska, Damnica i Kępice, Potęgowo oraz solistka z gitarzystą - stypendystka Starosty Słupskiego (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo'; gminy Ziemi Słupskiej)

17.30: Paula i Yere - Muzyka z gatunku Chillout i lekki pop (duet ukulele, gitara, wokal)

19.30: Little Trio - muzyka świata (wokal, gitara, klawisze i saksofon)

21.07 środa

15.00: Patrycja Mizerska - koncert musicalowy, Patrycja Mizerska i Ignacy Jan Wiśniewski (Patrycja: uczestniczka The Voice of Poland III, Must be The Music 11 i Szansie na Sukces Opole 2020)

16.30: Baltic Duo - muzyka klezmerska, Maciej Kacprzak-akordeon, Mariana Myslitska-skrzypce

18.00: Chór Kosakowianie - muzyka folkowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo' Kosakowo)

19.30: On i Ona - muzyka jazzowa, soulowa i rozrywkowa (Ariel Suchowiecki - piano, Agata Kujawa - wokal)

22.07 czwartek

15.00: Valerii Filipov - podróź muzyczna do różnych zakątków świata od klasyki, poprzez sambę, standardy jazzowe i popowe (multi instrumentalista)

17.00: Kapela Słodkiego (Kazimierz Gruenholz) -.(z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Chmielno)

18.00: Aleksandra Nykiel - laureatka programu ,,Szansa na sukces" (2019), recital przebojów.

19.30: Trójmiejski zespół "MOTYLE" z gatunku soft- pop z elementami funky disco oraz smooth jazzu (promocja nowej płyty "Ku słońcu")

23.07 piątek

15.00: Zespół Strzelenka - muzyka ludowa (z cyklu 'Pomorska Gmina na Molo': Żukowo)

19.00-22.00: Białoruski wieczór w Sopocie - przedstawienie kultury Białorusi (muzycznie i artystycznie)

24.07 sobota

17.00: Joanna Knitter - ulubione standardy jazzowe (Joanna Knitter z pianistą Arturem Jurkiem oraz kontrabasistą Januszem Mackiewiczem)

19.30: Folk Acoustic - zespół promujący muzykę regionu kaszub w wirtuozowskich aranżacjach (wokal, skrzypce, klarnet, kontrabas, akordeon).

25.07 niedziela

15.00: Chansons de triville - muzyka francuska (akordeon, gitara, kontrabas, wokal)

17.00: Jagódki - Zespół Pieśni i Tańca ('Pomorska Gmina na Molo' Pruszcz Gdanski - gmina wiejska )

18.30: Agnieszka Babicz - Piosenki z kapelusza

19.30: Duet Sławek Wierzcholski ( Pogromca harmonijki, lider Nocnej Zmiany Bluesa) i Robert Kordylewski (wirtuoz gitary).

DLA DZIECI

Strefa relaksu 

17.07 (godz.11.00-15.00)

- Warsztaty: robienie figurek z masy solnej lub masy gipsowej

- Warsztaty: robienie kapeluszy z papieru craft oraz kwiatów z krepy

18.07 (godz.11:00-15.00)

- Pokazy artysty na monocyklu (witanie się z dziećmi, wspólne zdjęcia, popisy umiejętności)

- Improwizacje mima - parodiowanie uczestników, odgrywanie scenek, zachwycanie się stoiskami

20.07 (10.00-16.00)

Strefa dla dzieci z Pomorską gminą Kobylnica - puszczanie baniek, balony, duże puzzle i karty do zabawy (godz.10.00-16.00)

24.07 (godz.10.00-16.00)

Piąte urodziny Rodziny Treflików: Treflik, Treflinka i Mały Wujcio przygotowały balony i wspaniałe atrakcje, żeby świętować razem z małymi fanami! Maluchy będą mogły wziąć udział w specjalnym kursie tańca z Treflikami zakończonym pokazem ze sceny dla rodziców, konkurs o zdrowym odżywianiu, mini olimpiada sportowa z udziałem zawodników drużyny Trefl Sopot oraz pokazie pierwszej pomocy dla dzieci.

Strefa relaksu godz.10.00-15.00 

Gralnia Trefla - wskocz do namiotu Trefla i:

- zmierz się w jednej z gier Trefla

- weź udział w konkursie plastycznym (wielkoformatowe kolorowanki)

- dołącz do Rodziny Treflików i pomaluj się na zielono

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...