Sopockie Spotkania Kobiet: czy kobiety w pewnym wieku muszą stawać się niewidzialne?

Fot. materiały promocyjne

Zapraszamy na pierwsze na żywo po pandemicznej przerwie Sopockie Spotkania Kobiet. Spotkanie odbędzie się 20 lipca o godz. 18.00, w Lasach, czyli niezwykłej przestrzeni Opery Leśnej. Uczestniczki porozmawiają o tym, czy kobiety w pewnym wieku muszą stawać się niewidzialne?

SSK to rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących rożnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Temat najbliższej dyskusji: Czy kobiety w pewnym wieku muszą stawać się niewidzialne? Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Część kobiet twierdzi, że w pewnym wieku stają się niewidzialne dla otoczenia. Przez tak krzywdzący stereotyp kobiety wycofują się z życia społecznego. Podczas spotkania porozmawiamy o presji, jaką wywiera na kobietach świat. I o tym, że tak wcale nie musi być.

Gościnami będą: wokalistka jazzowa i pedagog Krystyna Stańko oraz reżyserka filmowa i teatralna Magdalena Łazarkiewicz. Spotkanie poprowadzi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Spotkanie online będzie można śledzić w mediach społecznościowych:

Zapraszam także do dołączenia do grupy Sopockie Spotkania Kobiet na Facebooku.

**Info o gościniach**

Krystyna Stańko – wokalistka jazzowa, autorka tekstów, kompozytorka, pedagog, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis 2014 i Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje jako wykładowczyni śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała dwanaście albumów, zarówno z muzyką autorską, jak i we współpracy z innymi twórcami. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Magdalena Łazarkiewicz – polska reżyserka i scenarzystka. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureatka wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą, w tym nagrody publiczności na 41. Filmes de Femmes Festival (Francja) czy nagrody specjalnej Jury i nagrody za reżyserię na The Polish Film Festival (Chicago). Zrealizowała też kilka filmów dokumentalnych, kilkanaście spektakli teatru TV, kilkanaście spektakli teatralnych (w tym 3 przedstawienia operowe), kilkadziesiąt telewizyjnych programów kulturalnych. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...