Weekend 16-18 lipca w Sopocie

Plaża i morze z dalszej perspektywy.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Straż Miejska w ciągu trzech weekendowych dni wystawiła 126 mandatów karnych, strażnicy założyli 87 blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Dzięki monitoringowi miejskiemu zidentyfikowana została osoba, która zniszczyła blokadę założoną na koła dwóch samochodów. Sporo pracy miało również Sopockie WOPR, a ratownicy m.in. szukali rodziców zagubionych na plaży dzieci. W weekend padł też kolejny rekord liczby sprzedanych biletów na molo – 20852. Z przejazdów eko busami skorzystało ponad tysiąc osób.

Od piątku do niedzieli, 16-18 lipca, sopocka Straż Miejska patrolowała miasto m.in. we wspólnych patrolach z pracownikami Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie. W ciągu trzech dni Straż Miejska wystawiła 126 mandatów karnych na kwotę 15 tys. zł. Strażnicy założyli 87 blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, 6 aut odholowano. Dzięki monitoringowi zidentyfikowany został mężczyzna, który z pomocą szlifierki akumulatorowej przeciął dwie blokady założone na koła samochodów.

Fot. materiały Straży Miejskiej w Sopocie

– Kierowca popełnił czyn zabroniony przecinając blokadę na kole swojego samochodu, a także pomagając kierowcy samochodu stojącego obok – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – W związku z tym, że poszkodowana jest Gmina Miasta Sopotu, złozyłem w tej sprawie zawiadomienie do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie,  Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu, będziemy wnosić o zwrot kosztów za poniesione straty – dodaje komendant Tomasz Dusza.

– Po raz kolejny doskonale sprawdził się monitoring miejski, dzięki któremu Straż Miejska mogła szybko zidentyfikować sprawcę i wyciągnąć wobec niego nieuchronne konsekwencje – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu

Ponadto, w czasie weekendu, wylegitymowano 139 osób, 15 pouczono. Skontrolowanych zostało 361 miejsc zagrożonych. Do pogotowia socjalnego odwieziono 1 osobę. Dyżurny SM przyjął 50 zgłoszeń.

W minionym tygodniu, od 12 do 18 lipca br., ratownicy Sopockiego WOPR 61 razy wyjeżdżali samochodem i quadem do pomocy osobom potrzebującym na lądzie. Wodne jednostki ratownicze wypływały 30 razy. WOPR-owcy kilkukrotnie poszukiwali rodziców dzieci, które zagubiły się na plaży. Ponadto ratowali i zabezpieczali medycznie osobę, która doznała urazu kostki, pomogli osobie, która po upadku doznała urazu nadgarstków, prowadzili akcję medyczną po upadku na schodach, w wyniku którego poszkodowany rozciął łuk brwiowy. Ratownicy kilkukrotnie pouczali osoby pływające w niewłaściwych miejscach, a także pływające pod wpływem alkoholu. Interwencję podjęto również wobec agresywnego mężczyzny będącego pod wpływem alkoholu, oraz wobec kobiety, która – także po nadmiernym spożyciu alkoholu – obnażała się na plaży. WOPR-owcy udaremnili jedną próbę samobójczą.

W miniony weekend, od piątku do niedzieli sprzedanych zostało 20852 biletów na sopockie molo. W tym czasie z eko pojazdów kursujących od ERGO ARENY do ul. Bohaterów Monte Cassino, a także na trasie do Opery Leśnej, skorzystało 1041 osób.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...