Festiwal Ojce i Dziatki kolejny raz w Sopocie!

Dwójka dzieci i dorosły w czapce nachyleni nad stolem, w ustach trzymają słomki. Na stole leżą rysunki
Fot. materiały prasowe

Po Warszawie, Radomiu i Katowicach na trasie festiwalu czas na perłę Bałtyku – Sopot. To tu organizatorzy planują szereg spotkań i warsztatów, a także charakterystyczne dla Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wydarzenia specjalne, wywołujące co roku ogromne emocje.

Wydarzenia festiwalowe, które zaplanowano w dniach 23-25 lipca, przygotowane zostały we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sopocie, która od pierwszej edycji jest partnerem festiwalu. Ponadto, do 28 lipca w księgarni Ambelucja można oglądać wystawę „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” przedstawiającą ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Pierwsze czytanki dla…”.

Wśród tegorocznych atrakcji festiwalowych warto wymienić plener artystyczny z Marcinem Minorem, którego ilustracje stworzone do „Baśni” Braci Grimm zagoszczą w Sopotece, a także rejs statkiem „Pirat” w towarzystwie jednego z najpopularniejszych autorów książek przygodowych i historycznych Pawła Wakuły. Ponadto z dziećmi spotkają się: Małgorzata Swędrowską, Anna Paszkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Anita Głowińska.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe przeznaczone są dla rodzin: dzieci z rodzicami lub dziadkami. Jak podkreślają organizatorzy, to bardzo ważne, by nawyki czytelnicze utrwalały się na gruncie rodziny, w atmosferze kreatywnej wspólnej zabawy

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, obowiązują, zapisy poprzez stronę  Festiwal Literatury Dzieciecej.

Festiwal dfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partner: Fundacja PZU.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...