Spotkania z kulturą żydowską w Teatrze Atelier

Człowiek z gitarą, odwrócony, siedzi na murze. W tle stara Jerozolima.
Fot. materiały prasowe Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Spotkania z kulturą żydowską, konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”, koncerty, recitale i sztuki teatralne – na widzów nadmorskiego teatru czeka bardzo bogaty program i niezwykła atmosfera.

W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej do 1 sierpnia trwają wypełnione muzyką, śpiewem i tańcem XVI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską. Spotkania i związane z nimi wydarzenia, na które do Sopotu zjeżdżają artyści z całego świata, potrwają do 1 sierpnia. W ramach Spotkań odbędzie się wielka premiera Sounding Jerusalem­­ – niezwykłego wydarzenia przygotowanego przez artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski i czterech kultur: żydowskiej, muzułmańskiej, ormiańskiej i chrześcijańskiej. Usłyszymy utwory instrumentalne oraz pieśni w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Zaprezentowany zostanie również muzyczny projekt o kobiecych dłoniach w kulturze żydowskiej „Majne Hent”, zmysłowe „Yiddish Tango”, wystąpią goście z Rumunii z programem „Bucharest Tango”, bałkański zespół Max Klezmer Band, a także Urszula Makosz w recitalu „Wiera” poświęconym postaci Wiery Gran.

W ramach Lata Teatralnego w Teatrze Atelier odbędzie się również II etap konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Ponadto zobaczymy sztukę muzyczną „Bar-Macabre” w reżyserii Jerzego Satanowskiego z plejadą aktorskich gwiazd. Na deskach Atelier z recitalami wystąpią również Magda Umer, Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz, Katarzyna Żak. Wydarzenia tegorocznego Lata Teatralnego wpisują się w obchody 120-lecia Sopotu.

Godziny i szczegółowe opisy wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej Teatr Atelier

Bilety dostępne są przez stronę Interticket.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...