Białoruski wieczór w Sopocie

Fotografie artystów, którzy wystąpią podczas koncertu
Fot. materiały prasowe

Sopot wspierając walkę Białorusinów o ich wolny, demokratyczny kraj, wspólnie ze Stowarzyszeniem Białorusinów Pomorza zaprasza na koncert, podczas którego wystąpią gwiazdy białoruskiej muzyki współczesnej. W muszli koncertowej na molo 23 lipca o godz. 19.30 wystąpią: Lyavon Volski i NaviBand. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy! Okażmy nasze wsparcie wszystkim Białorusinom, którzy muszą teraz żyć daleko od swojej ojczyzny.

Stowarzyszenie Białorusinów Pomorza przejmuje sztafetę obchodów Międzynarodowego Tygodnia Kultury Białoruskiej. – Choćbyśmy byli teraz daleko od naszej ziemi, to Białoruś zawsze jest w naszych sercach. A w dzisiejszych okolicznościach musimy udowodnić światu, że Białoruś to nie tylko granice na mapie. Teraz Białoruś jest tam, gdzie są Białorusini – mówią organizatorzy.

Białorusinom mieszkającym na Pomorzu zależy na tym, by głośno przypomnieć sobie, że nie są tu sami, ale razem! I dążą do zachowania i przekazywania rodzimej kultury białoruskiej swoim potomkom. Lyavon Volski i NaviBand zaśpiewają swoje najbardziej wzruszające, najbardziej inspirujące utwory.

– Niedawno przyjęliśmy w Sopocie Białorusinów, którzy musieli ze względów politycznych uciekać ze swojej ojczyzny – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Znaleźli u nas nowy dom, teraz chcą podzielić się swoją kulturą z sopocianami, mieszkańcami Pomorza, a także turystami, którzy odwiedzają nasze miasto. To na pewno będzie muzyczna uczta. Niech spotkanie na koncercie będzie wyrazem naszego wsparcia dla ich walki – zachęca wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.  

 

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...