Gdzie w Sopocie zaparkują osoby z niepełnosprawnością – mapa miejsc

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. Fotobank.PL/UMS

W Sopocie staramy się, by przestrzeń publiczna była jak najbardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami i o szczególnych potrzebach. Jednym z udogodnień, które pomagają osobie z niepełnosprawnościami, są wyznaczone i specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

Mapa zawiera wykaz miejsc zlokalizowanych na drogach publicznych (+ jedna koperta na terenie ogólnodostępnym pod UM), nie ma tam miejsc na terenach spółdzielni mieszkaniowych i terenach prywatnych: pod sklepami, pod dworcem itp.

Zachęcamy do skorzystania z mapy przed przyjazdem do Sopotu, żeby zapewnić sobie jak najbardziej komfortowy pobyt w mieście – czy to turystyczny, czy też przy załatwianiu różnych spraw.

Osoby z niepełnosprawnością posiadające Kartę Parkingową w Sopocie za postój na tzw. kopercie nie płacą (Uchwała RMS nr X/169/2919 z 22.10.2019 r., par. 4 pkt.3).

 

Link do mapy miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami

Uwaga! Miejsca dla OzN są również przy ul. Piastów, w sezonie dostępne są tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy ul. Piastów jest wyłączona z ruchu. Poza sezonem miejsca te są dostępne przez cały tydzień.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...