Protest przeciwko więzieniu Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta

Rysunek przedstawiający Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys za kratkami
Fot. materiały prasowe

Akcja protestacyjna z żądaniem uwolnienia działaczy Związku Polaków na Białorusi odbędzie się w niedzielę, 25 lipca, o godz. 14.00, na pl. Przyjaciół Sopotu.

Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi postanowił w czwartą miesięcznicę uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta zorganizować akcje protestacyjne w różnych miastach Polski, m.in. w Sopocie. Protestujący żądać będą również zaprzestania represji wobec obywateli Białorusi ze strony dyktatorskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki.

– Sopot od wielu lat wspiera Polaków na Białorusi, gościmy osoby, które musiały uciekać z kraju i naszym moralnym obowiązkiem jest upominać się o te, które są tam przetrzymywane, które zostały więźniami politycznymi tylko dlatego, że są Polakami – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

 

Więcej informacji o proteście: znadniemna.pl

 

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...