Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 26 lipca do 1 sierpnia zaplanowane są następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

 

W najbliższy weekend 30.07 (ok. godz. 17.30) – 2.08 (ok. godz. 6 rano) planowany jest remont al. Niepodległości, na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca, w kierunku do Gdyni.

 

Zaplanowano prace związane z remontem, przebudową lub uzupełnieniem chodników w ciągu następujących ulic:

  • ul. Kazimierza Wielkiego – remont prawego chodnika na odcinku od ul. Książąt Pomorskich do ul. Chrobrego. Na czas prowadzonych robót obowiązuje zakaz parkowania po obu stronach,
  • ul. Armii Krajowej – remont chodnika z prawej strony - od ul. Kochanowskiego do ul. Reja. Na czas prac obowiązuje zakaz parkowania po lewej stronie.

 

W najbliższym tygodniu zaplanowano następujące prace brukarskie, które prowadzone będą w godzinach 7.00-14.00:

  • 27.07 – ul. Cieszyńskiego 15 w kierunku ul. Kolberga
  • 28.07 – ul. Sikorskiego 6 w kierunku ul. Armii Krajowej
  • 29.07 – ul. Sikorskiego 7 w kierunku Alei Niepodległości
  • 30.07 – ul. 1 Maja 10 strona lewa w kierunku ul. Grottgera.

 

W dniach 26-30 lipca zaplanowano cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących przy ulicach: Jana z Kolna, Kościuszki, Abrahama i Mickiewicza oraz w parku Północnym. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

 

Trwa przebudowa systemu kanalizacji deszczowej ulic: Abrahama, Andersa, Paderewskiego, Mickiewicza. Rozpoczęty został drugi etap prac polegający na:

  • wyłączeniu z ruchu ul. Andersa (na odcinku od ul. Mickiewicza w kierunku ul. Paderewskiego),
  • wyłączeniu z ruchu ul. Mickiewicza (na odcinku od ul. Andersa do ul. Paderewskiego),

Na tych odcinkach trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, w tym kanałowych zbiorników retencyjnych.

Przywrócony został ruch na odcinku zamkniętym w 1 etapie, tj.:

  • ul. Abrahama pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Mickiewicza;
  • ul. Paderewskiego od ul. Abrahama do budynków nr 14 i 15.

Przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu dwukierunkowego na ul. Prusa oraz na odcinku ul. Żeromskiego od ul. Abrahama do ul. Prusa.

W związku z wystąpieniem awarii sieci gazowej na ul. Paderewskiego (stwierdzono ulatnianie się gazu) w poniedziałek 26 lipca prowadzone będą PSG prace związane z jej usunięciem. Prace będą prowadzone na przyłączach gazu w ul. Paderewskiego, co może skutkować tym, że droga nie będzie przejezdna.

 

Od 16 lipca zawieszono na okres 5-6- tygodni, prace budowlane dotyczące budowy woonerfu w okolicy ul. Parkowej. Drogowcy wznowią prace z końcem sierpnia. Przerwa w pracach spowodowana jest dbałością o komfort mieszkańców oraz wypoczywających w pobliskich obiektach noclegowych turystów. Nieprzejezdna pozostaje ul. Parkowa na odcinku od ul. Kilińskiego do wjazdu na posesję Parkowa 68.

 

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. Ul. Pogodna zamknięta jest na odcinku od ul. Łokietka do ul. Architektów. Na ul. Architektów, gdzie wykonywana zostanie nawierzchnia jezdni i chodniki, zamknięty jest ruch kołowy na odcinku od ul. Polnej do posesji nr 1b i 2b ul. Architektów włącznie. Na pozostałej części ul. Pogodnej i drugiej części ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...