Na molo wystartował bieg Run Around Poland

Usmiechnięty mężczyzna w białej czapce z daszkiem. W tle kilka osób trzymających banner.
Artur Kujawiński na molo, podczas startu biegu. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Na sopockim molo w niedzielę, 25 lipca, ruszył wyjątkowy projekt biegowy pod nazwą Run Around Poland 2021. O godzinie 9.00 Artur Kujawiński z Poznania rozpoczął samotny bieg dookoła Polski. Do mety, również na molo, dobiegnie 11 września.

W ramach projektu Run Around Poland 2021, jego pomysłodawca Artur Kujawiński z Poznania zamierza przebiec ok. 4 tys. kilometrów wzdłuż granic Polski. Biegacz zdecydował się na pokonanie zaplanowanej trasy bez wsparcia obsługi dostarczającej żywność, dowożącej sprzęt i odzież oraz zapewniającej nocleg. Jak powiedział maratończyk:
– molo w Sopocie wybrałem z sentymentu do miasta, tutaj wiele razy trenowałem, zauroczyło mnie to miejsce i pobliskie klify. Wierzę, że na starcie i na mecie panować będzie wyjątkowa i magiczna atmosfera.

Zakończenie biegu zostało zaplanowane na 11 września, również na sopockim molo.

Projekt Run Around Poland został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...