Bezpłatne spacery ornitologiczne w Sopocie

Klucz ptaków szybujących po niebie
Fot. Freepik

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja z Pomieczyna w ramach III edycji projektu edukacyjnego "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" organizuje dwa spacery ornitologiczne w Sopocie. W tej edycji projektu naszym partnerem jest Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTA.com.

Zarówno cały projekt, jak i oba wydarzenia dedykowane są przede wszystkim jerzykom - podniebnym ptasim mistrzom wielu ptasich konkurencji. Uczymy, jak rozpoznać je od różnych gatunków jaskółek. Opowiadamy o ich ekologii, niezwykłych i zaskakujących zachowaniach, pożytecznej roli w przyrodzie. Uczymy, jak chronić miejsca ich gniazdowania i udzielać pomocy poszkodowanym osobnikom oraz jak bezpiecznie dostarczyć do ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt i klinik weterynaryjnych. Będziemy prowadzić ornitologiczne obserwacje i robić pamiątkowe stemple z jerzykiem. Będzie też okazja obejrzeć sztuczne miejsca gniazdowania dla oknówek i jerzyków wykonane z trocinobetonu.

Na spacery obowiązują zapisy, zgłoszenia na adres mailowy: ewelina.kurach@gmail.com

Spacery organizowane są:

  • 1 sierpnia br. (niedziela), zbiórka o godz. 17.30 przed Urzędem Miasta w Sopocie. Szczegóły na Fabebooku
  • 5 sierpnia br. (czwartek), zbiórka o godz. 18:00 przy zbiorniku retencyjnym  "Staw Obodrzyców", Brodwino. Szczegóły na Facebooku

Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta w Sopocie.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...