Aktywne lato na Hipodromie

Jeździec na koniu, który przeskakuje drewnianą przeszkodę.
Fot. materiały prasowe Hipodromu Sopot

Sezon wakacyjny to tradycyjnie bardzo pracowity czas dla wszystkich zajmujących się jeździectwem. W całej Polsce w każdy weekend odbywa się przynajmniej kilka imprez jeździeckich o różnej randze i w ramach różnych dyscyplin. Na sopockim Hipodromie również w każdy weekend miłośnicy koni znajdą coś dla siebie.

Za nami już największa w Polsce impreza, czyli zawody międzynarodowe CSIO, za nami także wyścigi konne oraz pokaz koni arabskich. W najbliższym czasie na parkur wrócą za to skoczkowie. Już w dniach 29 lipca-
1 sierpnia rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży. Zawody te cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, że zostały specjalnie wydłużone o jeden dzień. Sopocka impreza będzie też pierwszą w tym sezonie, podczas której młodzi jeźdźcy będą mogli powalczyć o kwalifikację do Cavaliady Future, emocje zapowiadają się więc ogromne. W zawodach wystartuje łącznie prawie 240 par koń-jeździec, które wezmą udział w 53 konkursach. Finałowe rozgrywki zaplanowane są tradycyjnie na niedzielę.

Tydzień później, także od czwartku do niedzieli, będzie można oglądać zmagania w ramach piątej eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej. Tutaj w szranki staną zawodnicy młodzi i dorośli, a dzięki randze zawodów można spodziewać się nazwisk znanych także z imprez międzynarodowych. Organizatorzy szacują, że na te zawody do Sopotu może przyjechać blisko 400 koni. Polska Liga Jeździecka to najważniejszy cykl zawodów krajowych, co roku rozgrywanych w największych ośrodkach jeździeckich. Sopot w tym roku dwukrotnie będzie gościł Ligę, gdyż także u nas we wrześniu rozegrany zostanie finał całego cyklu.

Uważni bywalcy Hipodromu mogą też już zauważyć przygotowania do wrześniowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które odbędą się w dniach 2-5 września.

WKKW to impreza o wyjątkowej formule, jedna z bardzo nielicznych w Europie, organizowanych w centrum miasta. Są to bowiem zawody o charakterze outdoorowym, podczas których rozgrywane są trzy konkurencje: ujeżdżenie i skoki przez przeszkody na placu konkursowym, oraz kros, czyli jazda trasą z przeszkodami wyznaczonymi w terenie. Zawody te zatem obejmują cały Hipodrom, blisko 40 hektarów, na których wyznaczone są trasy o długości nawet pięciu kilometrów. Jest to impreza niewątpliwie warta odwiedzenia, bardzo ciekawa i dynamiczna, szczególnie właśnie biegi krosowe przyciągają co roku na Hipodrom rzesze widzów.

A zatem druga połowa wakacji szykuje się na Hipodromie bardzo intensywna. Na zawody konne wstęp jest bezpłatny.

Aby uczcić babie lato sopocki Hipodrom zaprasza także na pikniki rodzinne, które odbędą się podczas wrześniowych zawodów WKKW oraz finału Polskiej ligi Jeździeckiej. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej Hipodromu oraz na profilu Hipodromu na Facebooku. Zapraszamy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...