Konsultacja pediatryczna przed szczepieniem dzieci w ERGO ARENIE

Fiolki ze szczepionką przeciw Cowid-19
Fot. Pixabay

Od przyszłego tygodnia rodzice, którzy przyjdą na szczepienie z dziećmi do ERGO ARENY, w każdy wtorek i czwartek w godz. 11.00-13.00 będą mogli skorzystać z konsultacji pediatrycznej. Przed podaniem szczepionki będzie można porozmawiać z lekarzem, dopytać, wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Pamiętajmy, że wirus wciąż jest bardzo groźny, a najlepszą obecnie metodą walki z jego rozprzestrzenianiem się są szczepienia. W Sopocie przy kościele św. Jerzego stoi kontener szczepienny, który będzie działać co najmniej do 15 sierpnia (AKTUALIZACJA – kontener będzie działał do końca sierpnia). Pracuje 7 dni w tygodniu, w godz. 9.00-17.00. Mogą się szczepić sopocianie i turyści, nie trzeba się wcześniej rejestrować, dostępne są szczepionki dwudawkowejednodawkowa. W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą.

Bez rejestracji można się też cały czas szczepić w punkcie szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA. Wystarczy przyjść i właściwie od ręki przyjąć szczepionkę.

Zachęcamy szczególnie nastolatków, młodych ludzi, by skorzystali ze szczepień. Dzieci szczepione są tylko w ERGO ARENIE i w punkcie Sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami.

Przypominamy także mieszkańcom Sopotu, że oprócz korzyści zdrowotnych masowe szczepienie się może pomóc wygrać milion złotych dla naszego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...