Szanuj innych, zaszczep się!

Kontur człowieka z profilu, za nim ustawieni dziewczynka, kobieta i mężczyzna.
Fragment plakatu autorstwa Jacka Staniszewskiego

W przestrzeni miejskiej Sopotu pojawiły się plakaty „Szanuj innych, zaszczep się”, które są częścią sopockiej kampanii zachęcającej do szczepień przeciwko COVID-19.

W przestrzeni miejskiej Sopotu pojawiły się plakaty, które są częścią sopockiej kampanii zachęcającej do szczepień przeciwko COVID-19. Autorem plakatu jest Jacek Staniszewski, dr hab. prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, prowadzący autorską Pracownię Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki.

– W obliczu pandemii i skutków jej uważam, że dla dobra ogółu powinno się szczepić. Zbyt wiele ofiar wśród bliskich i znajomych przyniosła ta pandemia bym mógł mieć inne zdanie – mówi Jacek Staniszewski, autor plakatu

Plakaty pojawiły się na słupach miejskich, w miejskich instytucjach kultury, sportu, pomocy społecznej, oświaty, domach sąsiedzkich, a także w Urzędzie Miasta. Będą również dostępne w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Dworcowej, przy placu Zdrojowym, a także na placu Przyjaciół Sopotu. Projekt został przygotowany także w formie banera na social media, można go pobrać poniżej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...