Polska Liga Jeździecka na sopockim Hipodromie

Dziewczynka na koniu w czasie skoku przez przeszkodę
Tola Wawrzkiewicz na klaczy La Jolie. Fot. materiały prasowe Hipodromu Sopot

Sopocki Hipodrom to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Jest także najbardziej aktywnym, każdego miesiąca odbywa się tutaj kilka imprez jeździeckich, a latem zawody rozgrywane są niemal w każdy weekend. W najbliższy, od 5 do 8 sierpnia, na Hipodromie zawody Polskiej Ligi Jeździeckiej.

W dniach 5-8 sierpnia na Hipodromie odbędzie się piąty etap zawodów Polska Liga Jeździecka. Ten prestiżowy cykl skoków przez przeszkody obejmuje cały kraj, a w Sopocie w tym roku oprócz zawodów w sierpniu, rozegrany zostanie także uroczysty finał, który zaplanowano w dniach 23-26 września.

W sierpniowych zawodach weźmie udział ponad 300 zawodników, którzy wystartują w konkursach, w których przeszkody będą miały od 120 centymetrów w Rundzie brązowej do 140 centymetrów w Rundzie Złotej. W ramach zawodów rozegrany zostanie także konkurs drużynowy, w którym swoje ekipy wystawiają kluby jeździeckie. Tutaj udział może wziąć maksymalnie czterech zawodników z każdego klubu. Konkurs ten odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia. Na niedzielę zaplanowane są finały rund oraz konkursy eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponadto zawodnicy będą mogli wystartować w konkursach o randze regionalnej, które zaplanowane są na piątek, sobotę oraz niedzielę.

Sopocki Klub Jeździecki będzie na tych zawodach bardzo licznie reprezentowany przez młodych zawodników. Będzie można zobaczyć starty między innymi Igi Biegalskiej, reprezentantki Sopockiego Klubu Jeździeckiego, czołowej zawodniczki kadry narodowej, aktualnej Mistrzynii Polski Dzieci, a także Tolę Wawrzkiewicz, która przed kilkoma tygodniami na tej samej arenie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Młodzików w ujeżdżeniu na kucach. Zawody przyciągnęły także zawodników dorosłych odnoszących liczne sukcesy na hipodromach polskich i światowych, między innymi medalistów Mistrzostw Polski braci Tyszko, Maksymiliana Wechtę i Łukasza Jończyka. Będzie zatem komu kibicować, a dodatkowo dla publiczności dla której wstęp na zawody jest bezpłatny, organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną oraz atrakcyjną strefę handlową, gdzie będzie można kupić m.in. sprzęt jeździecki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...