Sopot się szczepi. Do mieszkańców trafi ulotka na temat korzyści ze szczepień

Ulotki rozłożone na stole
Fot. materiały UMS

W skrzynkach pocztowych wszystkich mieszkańców Sopotu w ciągu najbliższych dni pojawi się ulotka zachęcająca do szczepień przeciw COVID-19. W wydanej przez miasto, a dystrybuowanej przez Pocztę Polską ulotce znalazły się informacje dotyczące możliwości szczepień w Sopocie oraz wypowiedzi lekarzy i duchownych, którzy tłumaczą, dlaczego ochrona przed koronawirusem jest tak ważna dla naszego wspólnego dobra.

W ulotce przeczytać można wypowiedzi autorytetów medycznych: prof. Michała Woźniaka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Marii Łukaszewicz z przychodni na Brodwinie czy dra Adama Olczyka, lekarz medycyny rodzinnej. Eksperci wyjaśniają wątpliwości, zachęcają do jak najszybszego zaszczepienia się. Jednym głosem mówią, że nie możemy zwlekać z przyjęciem szczepionki, bo czas działa na naszą niekorzyść.

Głos zabrali także ks. prałat Jan Wołyniec, proboszcz parafii Św. Jerzego oraz bp Marcin Hintz, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Oni także mówią: szczepmy się dla wspólnego dobra, szczepienia to praktyczny wyraz chrześcijańskiej miłości bliźniego, bowiem szczepimy się nie tylko dla siebie, ale również z troski o innych.

– Od początku pandemii razem z całą służbą zdrowia, pracownikami wszystkich innych służb walczymy o zdrowie i normalność. O możliwość chodzenia do szkół, przedszkoli, teatrów. O możliwość spotkań z naszymi bliskimi czy o utrzymanie miejsc pracy – mówi w ulotce Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Teraz cieszymy się ze względnej normalności, ale widmo kolejnego lockdownu wisi nad nami. Jeśli nawet niektórzy z nas mają wątpliwości co do szczepień, mam nadzieję, że wypowiedzi zamieszczone w tej ulotce pozwolą podjąć słuszną decyzję dla dobra innych i swojego. Szczepienie się jest wyrazem nie tylko dbałości o swoje zdrowie, ale i wyrazem odpowiedzialności za całą naszą wspólnotę.

Szczepmy się! Wygrajmy milion i kupmy karetkę dla sopocian

Przypominamy, że w Sopocie można szczepić bez rejestracji przez 6 dni w tygodniu w ERGO ARENIE, gdzie przeprowadzane są również szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia oraz w mobilnym punkcie przy kościele św. Jerzego przez 7 dni w tygodniu, co najmniej do 15 sierpnia (AKTUALIZACJA – kontener będzie działał do końca sierpnia).

Mieszkańcy Sopotu mogą wywalczyć milion złotych dla swojego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych.

Zachęcamy wszystkich sopocian, którzy jeszcze tego nie zrobili, do zaszczepienia się i zwiększenia szans miasta na wygraną.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...