Katamarany powalczą o mistrzostwo Polski

Żeglarz na katamaranie pochylonym na lewą burtę. W tle, na lądzie widoczny duży, zabytkowy hotel.
Fot. UKS Navigo Sopot

Kolejny raz w tym sezonie w Sopocie odbędą się regaty katamaranów. Żeglarze klasy Formuła 18 i A-class walczyć będą o mistrzostwo Polski. Organizatorem jest klub żeglarski UKS Navigo. Regaty odbędą się w dniach 20-22 sierpnia.

Na starcie mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Sopocie w dniach 20-22 sierpnia, będzie można spotkać medalistów mistrzostw świata w kategorii A-class wraz całą klubową ekipą UKS Navigo. Na regatach spodziewani są także zawodnicy zagraniczni, co z pewnością uatrakcyjni sportowo imprezę.

W sobotę, 21 sierpnia, regaty rozpocznie tradycyjna parada katamaranów, która przepłynie nieopodal sopockiego molo, dzięki czemu będzie ją można oglądać z pomostu lub plaży. W ramach regat planowane jest rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy. Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną również w klasie Formuła 18 oraz Open.

Katamarany A-class to najszybsze jednoosobowe jachty na świecie, postrzegane jako Formuła 1 wśród klas regatowych. Te łódki żeglują na foilach, długich statecznikach na których unoszą się ponad wodą, osiągając przy tym olbrzymie prędkości.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Więcej informacji znaleźć można na stronie:
UKS Navigo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...