Sopockie rodziny wylosowały mieszkania

Na pierwszym planie naczynie szklane, a w środku białe koperty. W tle kilka osób w rzędzie na krzesłach
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Przyszli mieszkańcy nowo wybudowanych domów komunalnych przy alei Niepodległości wylosowali dzisiaj swoje mieszkania. Losowanie lokali odbyło się w sali nr 36 sopockiego Urzędu Miasta.

Losowanie dotyczyło 40 lokali przyznanych osobom, które ubiegały się o mieszkania komunalne w Sopocie i spełniły kryteria naboru, rozstrzygniętego 30 lipca br. Lokale usytuowane są w nowo wybudowanych komunalnych budynkach mieszkalnych położonych przy al. Niepodległości 650A, al. Niepodległości 650B, al. Niepodległości 654A i al. Niepodległości 654B, stanowiących własność Gminy Miasta Sopotu.

W dwóch nowych budynkach jest 49 mieszkań. Dziewięć z nich, podczas naboru zostało wyłączonych z losowania, zgodnie z § 3 pkt. 2 Regulaminu wynajmowania lokali, stanowiącego załącznik do Uchwały Rady Miasta z dnia 22 grudnia 2020 r. To siedem mieszkań dla rodzin z terenów inwestycyjnych, w których zamieszkają osoby z budynków przeznaczonych do rozbiórki, na miejscu których już niedługo powstaną nowe mieszkania komunalne. Jedno przeznaczone dla rodziny repatriantów, którą Gmina Miasta Sopotu zaprosiła do osiedlenia się na terenie miasta i jedno z mieszkań które jest lokalem chronionym. Mieszkania są różniej wielkości, w tej edycji naboru przyznano mieszkania: 3-pokojowe i 34 dwupokojowych dla rodzin wieloosobowych i pięć mieszkań 1-pokojowych dla gospodarstw jednoosobowych. W sumie zamieszka w nich blisko 120 osób.

– Wiele osób marzy o mieszkaniu w Sopocie, ale nie każdy ma możliwość wzięcia kredytu i kupienia własnego „M” na wolnym rynku. Cieszę się, że dzięki sopockiemu programowi budownictwa komunalnego możemy te marzenia spełniać – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Stawiamy na budownictwo komunalne i będziemy budować kolejne mieszkania. W lipcu dostaliśmy 11 mln zł dofinansowania do budowy domów, które powstaną przy 3 Maja. W sumie planujemy w najbliższych latach wybudować i oddać sopocianom niemal 250 mieszkań komunalnych. Dlatego rodziny, które nie otrzymały mieszkań teraz, będą mogły w przyszłości aplikować o kolejne lokale – dodaje wiceprezydent Skwierawski.

Sopocki program budownictwa komunalnego zakłada w ciągu najbliższych sześciu lat wybudowanie przez Gminę niemal 250 mieszkań, przy ulicach: 3 Maja, Smolnej, Reja, Obodrzyców, Łużyckiej i alei Niepodległości. W lipcu br. Sopot otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę dwóch budynków komunalnych przy ul. 3 Maja 61. Przewidywane koszty tego przedsięwzięcia wynoszą ponad 14 milionów, z czego ponad 11 mln pochodzi z udzielonego wsparcia finansowego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...