Wielki Test Wiedzy o Metropolii. Sprawdź się i wygraj 5 tys. zł 

Widok z góry na molo i plażę w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Jak długi jest Tunel pod Martwą Wisłą, gdzie znajduje się Marina Błotnik – między innymi z takimi pytaniami będą mieli okazję zmierzyć się uczestnicy drugiego Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Test odbędzie się 4 września o godz. 11.00, na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł. Zapisy już ruszyły. 

Wielki Test Wiedzy o Metropolii to nie tylko możliwość sprawdzenia wiedzy o regionie, ale przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo atrakcji. Poza częścią konkursową uczestnicy będą mogli zwiedzić taras widokowy na 32. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku, skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto, Kaszuby i Zatokę Gdańską.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Rejestracja jest bezpłatna. Ze względu na ograniczenia covidowe może być maksymalnie 150 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Nagrody

Na udzielenie odpowiedzi na 100 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy testu będą mieli 60 minut. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany będzie jeden punkt. Pytania podzielone będą na 10 bloków tematycznych z uwagi na okrągłą 10, rocznicę powstania OMGGS: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport, ekologia. Na zwycięzcę, oprócz tytułu mistrza wiedzy o Metropolii, czeka nagroda finansowa w wysokości 5000 zł brutto. Z pustymi rękami nie wyjdą także osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca. Dla nich przewidziane są nagrody w wysokości odpowiednio 3000 oraz 1000 zł brutto.

Rejestracja 

Rejestracja jest bezpłatna. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz. Zobacz regulamin konkursu.

10 lat OMGGS

Okazją do przeprowadzenia testu jest przypadająca w tym roku 10. rocznica powołania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. OMGGS zrzesza obecnie 59 miast, gmin i powiatów, które wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości życia ponad 1,6 mln mieszkańców metropolii – w takich obszarach, jak: transport publiczny, rynek pracy i aktywizacja mieszkańców, ekonomia społeczna, integracja migrantów, kultura i promocja zdrowia, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne i promocja. Od 2015 r. OMGGS zarządza funduszami europejskimi o wartości 1,76 mld zł, co przekłada się na pakiet ponad 180 projektów o wartości 3,13 mld zł.

Pierwszy Wielki Test Wiedzy o Metropolii odbył się w grudniu 2018 r. w budynku Politechniki Gdańskiej.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...