Nowy rok szkolny w Sopocie

Stary dzwonek szkolny stoi na ławce, w tle widać uczniów
Fot. Fotobank.PL/UMS

1 września 2021 r. wszystkie samorządowe placówki oświatowe wracają do zajęć stacjonarnych. Do szkół i przedszkoli w Sopocie uczęszczać będzie 4120 uczniów i wychowanków (w tym do szkół podstawowych – 1680 uczniów). Po raz pierwszy w ławce szkolnej zasiądzie 205 pierwszoklasistów.

W sopockich przedszkolach opieką znajdzie ok. 720 wychowanków. Liczba miejsc zaoferowana przez miasto w pełni zaspokoiła potrzeby. Oznacza to, że kolejny rok z rzędu wszystkie chętne maluchy będą korzystać z edukacji przedszkolnej.

Miejskie uroczystości z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/22 odbędą się 1 września o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Armii Krajowej 50/54) oraz o godz. 11.00 w Zespole Szkół Technicznych (ul. Wejherowska 1).

Szkoły i placówki oświatowe przygotowują się do nauki i pracy w trybie stacjonarnym. Nadal funkcjonować będą w reżimie sanitarnym (obowiązkowa dezynfekcja pomieszczeń, zachowanie dystansu i higieny, noszenie maseczek, wietrzenie sal itd.).

– Za nami bardzo trudny rok nauczania zdalnego – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mimo ogromnego wysiłku dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, nie była to w pełni satysfakcjonująca forma przekazywania wiedzy. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, rówieśnikami, możliwości budowania prawdziwych relacji. Uważamy, że nasze dzieci i młodzież zasługują na pełny dostęp do zajęć, a ich organizacja w szkołach będzie bezpieczniejsza, jeśli uczestniczące w zajęciach osoby będą zaszczepione – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...