Budżet Obywatelski – ostatni dzień głosowania!

Kobieta z dwojgiem dzieci idzie przez las
fot. Freepik.com

Tylko do 20 września trwa głosowanie w Sopockim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy zadecydują o wydaniu, podobnie jak w ubiegłych latach, 4 mln zł – 2 mln na zadania ogólnomiejskie i 2 mln na lokalne. Głosować może każdy, niezależnie od wieku. Głosować mogą również osoby niezameldowane, wystarczy oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Sopotu.

Głosowanie możliwe jest online przez stronę Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, w mobilnych punktach do głosowania, które jeszcze dziś pojawią się obok sklepu Merkus na Brodwinie oraz przy pętli autobusowej na ul. Wejherowskiej. Kartę do głosowania można zostawić również w specjalnej skrzynce, która przez całą dobę stoi przed Urzędem Miasta.

Mieszkańcy wybierają 5 inwestycji ogólnomiejskich i 5 projektów lokalnych. Głosy w projektach lokalnych można oddawać na wszystkich listach lokalnych, tak, aby w sumie było ich maksymalnie 5. Głosujący może więc oddać głos w każdym okręgu, niekoniecznie tylko w tym, w którym mieszka. Podobnie jak w zeszłym roku, oprócz głosów na projekty, inne można zaopiniować negatywnie. W przypadku, gdy głosy negatywne osiągną 50 proc. głosów oddanych pozytywnie, o skierowaniu projektu do realizacji zdecyduje komisja Rady Miasta zajmująca się budżetem obywatelskim.

Zgłozono w sumie 265 projektów, pozytywną weryfikację przeszły 163 projekty, które poddane będą pod głosowanie. Niektóre projekty były bardzo podobne, więc po ich połączeniu, na kartach do głosowania znalazło się w sumie 144 projektów, z czego 64 ogólnomiejskich i 80 lokalnych.

 

 

 
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...