Fantastyczna frekwencja na zawodach WKKW na Hipodromie

Jeździec na koniu podczas zawodów skaczą przez przeszkodę
Fot. Aleksandra Ziętak

W niedzielę 5 września zakończyły się trwające cztery dni zmagania jeźdźców z całego świata, którzy zjechali do Sopotu na ostatnie w tym sezonie zawody międzynarodowe we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego WKKW, czyli jeździeckim triathlonie.

Ponad dwieście koni i zawodnicy z Belgii, Niemiec, Włoch, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Czech, Litwy, a także Japonii, a nawet z Indii, wystartowali na zawodach na Hipodromie. Czwartek był dniem technicznym, konie przechodziły przeglądy weterynaryjne, zaś zawodnicy mogli zapoznać się z przygotowanymi dla nich trasami krosu oraz placami, na których rozgrywane miały być konkursy ujeżdżenia i skoków.

Piątek to tradycyjnie dzień, w którym odbywają się próby ujeżdżenia. Zawodnicy startowali równocześnie na trzech arenach, prezentując bardzo wysoki poziom we wszystkich rozgrywanych konkursach.

W sobotę odbyły się próby skoków dla części konkursów ora próby krosu. Mimo jesiennej aury, w sobotę bardzo licznie dopisała publiczność. Kros to zdecydowanie najbardziej widowiskowa część WKKW, trasy zaplanowano na niemal całym terenie Hipodromu, a w zależności od rodzaju konkursu zawodnicy mieli do pokonania dystans od dwóch i pół do prawie sześciu kilometrów i ponad dwadzieścia przeszkód. Próby krosu odbywały się także w niedzielę rano, po nich natomiast nastąpiły ostatnie już próby rozgrywane w ramach WKKW, czyli skoki przez przeszkody rozgrywane na placu konkursowym.

Piękna pogoda sprzyjała nie tylko zawodnikom, ale także publiczności, która w tym roku bardzo licznie odwiedziła Hipodrom w czasie WKKW. W niedzielę można było przyjść na jeździecki piknik, posiedzieć na rozległych łąkach Hipodromu, zjeść prowiant przyniesiony w koszyku lub skorzystać z oferty food trucków. Wiele osób łączyło rodzinny spacer z kibicowaniem zawodnikom, a radość ze zwycięstwa Polaka, Mateusza Kiempy w konkursie o randze 3* była naprawdę wielka.

Pozostałe konkursy, w randze od 1* do 4* należały głównie do zawodników z Niemiec i Szwecji.

A już za dwa tygodnie, w dniach 23-26 września, na Hipodromie odbędą się ostatnie w tym sezonie zawody otwarte. Będzie to finał cyklu Polska Liga Jeździecka. Zawody te, w skokach przez przeszkody, będą otwarte dla publiczności.

Natomiast od października zawody na Hipodromie przenoszą się na krytą ujeżdżalnię, gdzie aż do końca marca będzie można kibicować zawodnikom średnio dwa razy w miesiącu podczas zawodów halowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...