Empatia w sztuce. Warsztaty z Urszulą Zajączkowską

Fot. materiały Art Inkubatora

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na warsztaty poświęcone empatii w sztuce. Czterogodzinne spotkanie z prof. Urszulą Zajączkowską, poetką i botaniczką, odbędzie się w piątek, 1 października, o godzinie 11.00. Obowiązują zapisy.

W czasie czterogodzinnego spotkania będzie mowa o empatii w sztuce, a także o postrzeganiu podmiotowym i przedmiotowym. Tematy będą poruszane podczas plenerowych działań w Parku przy Goyki, na które złożą się: zbieranie elementów zielnika, praca z mikroskopem, analiza dotychczasowych działań. Warsztaty poprowadzi dr hab. Urszula Zajączkowska.

Profesor Urszula Zajączkowska jest poetką, botaniczką, artystką wizualną i muzykiem, adiunktem w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW w Warszawie. Studiuje wzrost, anatomię, ruchy roślin i ich śmierć. Bada ich aerodynamikę oraz biomechanikę. Debiutancki tom „Atomy" (2014) był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W 2017 roku ukazał się tom „Minimum", również nominowany do Silesiusa oraz do nagrody im. K.I. Gałczyńskiego, nagrodzony Nagrodą Kościelskich. W tym samym roku wraz z grupą artystów stworzyła projekt artystyczny „Cambium Killers", który jest wyrazem sprzeciwu wobec punktowego systemu oceny w nauce. Jej film „Metamorphosis of Plants", zainspirowany dziełem J.W Goethego, został nagrodzony podczas Scinema International Science Film Festival w kategorii Najlepszy film eksperymentalny / Animacja oraz na Festiwalu Światła w Miami. Felietonistka magazynu „dwutygodnik.com", stale współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój". Mieszka w Wołominie. Laureatka tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...