Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Informujemy, że w dniach 15-20 września zaplanowano następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

W bieżącym tygodniu zaplanowano remont następujących fragmentów ulic:

  • 15 września – ul. Winieckiego,
  • 16 września – ul. Goyki w kierunku do ul. Haffnera,
  • 17 września – ul. Armii Krajowej 116 przed rondem.

Prace prowadzone są w godzinach 7.00-14.00.

Ponadto zaplanowano następujące prace:

  • 14 i 15 września – ul. K. Wielkiego / ul. Książąt Pomorskich – remont chodnika w rejonie skrzyżowania – zajęcie pasa do parkowania na ul. Kazimierza Wielkiego;
  • od 16 września – al. Wojska Polskiego przy Barze Przystań – zieleniec między ścieżką rowerową a chodnikiem. Prace wiązać się będą z wyłączeniem z ruchu fragmentu ścieżki rowerowej;
  • ul. Kolberga remont chodnika tzw. promenady na Brodwinie – inwestycja realizowana z BO.

 

W najbliższy weekend 17 września od godz. 17.30 do 20 września do godz. 6.00 planowany jest remont fragmentu al. Niepodległości. Prace obejmują ok. 300-metrowy odcinek, od numeru 627 do 649. Remontowane będą oba pasy w kierunku do Gdyni. W związku z pracami wprowadzony zostanie objazd ul. Kasztanową, następnie ulicą Rzemieślniczą do wysokości budynku nr 7 (przed placówką Sopockiej Szkoły Wyższej) gdzie łącznikiem nastąpi powrót do Alei Niepodległości,

W związku z remontem zostanie zmieniona trasa komunikacji miejskiej, poprowadzona będzie trasą: ul. Kasztanowa – Rzemieślnicza - Jana z Kolna- Al. Niepodległości. Wyznaczone zostaną dwa przystanki autobusowe. Pierwszy przy ul. Kasztanowej na wysokości stacji paliw, drugi przy ul. Rzemieślniczej na wysokości siedziby Polskiej Spółki Gazownictwa.

Po obu stronach ul. Rzemieślniczej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. 

 

W dniach od 14 do 19 września zaplanowano cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących w lasach komunalnych. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00 – 15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

 

Trwa budowa kanalizacji deszczowej w kwartale ulic: Abrahama, Andersa, Mickiewicza i Paderewskiego w Sopocie. Przejezdne są ulice na odcinkach: 

  • ul. Abrahama – od ul. Żeromskiego do ul. Mickiewicza
  • ul. Paderewskiego – od ul. Abrahama do Paderewskiego nr 13 (dalej dostępne ciągi piesze do ul. Mickiewicza)
  • ul. Mickiewicza – od ul. Abrahama do posesji nr 11 (dalej dostępne ciągi piesze), od ul. Andersa do posesji nr 4 (dalej dostępne ciągi piesze)
  • ul. Andersa w całości

 

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały prace na ulicach: Parkowej, Kordeckiego, Drzymały i Poniatowskiego. Od środy, 15 września prace obejmą przebudowę: kanalizacji deszczowej oraz sieci: sanitarnej, gazowej, energetycznej i teletechnicznej na ul. Traugutta.

 

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. Od 8 września została zmieniona organizacja ruchu - ulica Pogodna jest zamknięta od numeru 4 do 10. Na pozostałej części ul. Pogodnej oraz na ulicy Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...