Możesz nauczyć się panować nad agresją – warsztaty i wsparcie psychologa

Zaciśnięta męska pięść, w tle widać siedzące pod ścianą, przestraszone dziecko
Fot Pixabay

Jeśli masz trudności z panowaniem nad emocjami, bywasz agresywny wobec bliskich i chcesz to zmienić, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS w Sopocie prowadzi zapisy do grupy korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

– Głównym celem zajęć jest zatrzymanie stosowania przemocy poprzez naukę panowania nad emocjami i rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny, a nie przemocowy – podkreśla Marlena Jasnoch, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Do udziału zachęcamy osoby, które przejawiają skłonności do agresji wobec bliskich, stosują wobec nich przemoc, ale chcą zmienić swoje zachowanie, ochronić siebie i swoich bliskich przed negatywnymi skutkami złego postępowania.

Podczas zajęć omawiane są różne aspekty dotyczące problemu przemocy, przekazywana jest wiedza, informacje psychologiczne, prowadzone są rozmowy o konkretnych problemach osób uczestniczących w grupie i wspólne szukanie rozwiązania. Prowadzący proponują również  ćwiczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie z emocjami, pokazują, jak w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty. 

Od 4 października ruszy kolejna grupa korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia są bezpłatne i będą miały formę psychologicznych warsztatów edukacyjnych. Odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie (al. Niepodległości 759 a) raz w tygodniu, w środy i trwać będą 2 godziny. Pełen cykl zajęć to 25 spotkań tematycznych.

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w grupie korekcyjno-edukacyjnej, zachęcamy do umówienia się na indywidualną konsultację wstępną z psychologiem: Karol Kucyk, tel. 58 550 14 14, 609 680 115.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...