Bez tabu w SPATiF-ie

Kolorowe wnętrze klubu.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

W sopockim klubie SPATiF rozpoczyna się cykl spotkań „Bez tabu. Dyskusje bardzo otwarte”. Spotkania będą się odbywać w każdy ostatni czwartek miesiąca. Pierwsze pt. „Sex, drugs and alkohol” już 30 września. Projektowi patronuje Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS.

Spotkania w SPATiF-ie mają zbliżyć społeczność Trójmiasta, otworzyć i uwrażliwić na poruszane tematy, a także nazwać otaczające nas współcześnie problemy. Rozmowy dotyczyć będą m.in. zaburzeń odżywiania, problemów rodzin patchworkowych czy toksycznych związków. Pierwsze, rozpoczynające cykl spotkanie, będzie natomiast poświęcone stereotypom jakie narosły wokół artystów i życia jakie prowadzą. Założeniem projektu, którego autorką jest Agnieszka Ossowska jest także pokazanie, że żaden z tematów nie jest tabu, a także ukazanie nowych sposobów patrzenia na świat.

Cykl „Bez tabu” rozpocznie się w czwartek, 30 września w sopockim SPATiF-ie. Początek o godzinie 18.30. Gośćmi i uczestnikami spotkania pt. „Sex, drugs and alkohol” będą Mariusz Noskowiak i Krzysztof Sado Sadowski, artyści muzycy. Spróbują odpowiedzieć na pytania jak żyć z nakładanym przez społeczeństwo zobowiązaniem do bycia wyjątkowym, jak radzą sobie ze stresem, wreszcie jak wyjść z nałogów i nie utracić poczucia własnej wartości we współczesnym świecie, który wymaga zbyt wiele od każdego. Wstęp wolny. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy: info@ohstone.pl.

Prowadząca spotkania Agnieszka Ossowska jest gdańszczanką urodzoną w 1982 r. W 2007 roku obroniła pracę pod kierunkiem prof. Magdaleny Środy na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez rok studiowała filozofię na Uniwersytecie Londyńskim. Pomagała w prowadzeniu i w organizacji wydarzeń organizowanych przez Fundację Kultury Informacyjnej, organizując m. in. comiesięczne Spotkania Czwartkowe informacyjno-kulturalne, współorganizowała 99-lecie nadania Praw Kobiet w klubie SPATiF w Sopocie, organizowała również cotygodniowe spotkania SexEd w Gdyni w Ubogiej Krewnej i w Moherze w 2017-2018 roku, a w roku 2020 od października w klubie 3 siostry w Sopocie – pod nazwą Spotkania Bardzo Otwarte. Czynnie uczestniczy w slamach poetyckich od kilku lat. Jej wiersz został wydany w tomiku Trójmiejski Slam (PLAMA) w 2020 roku. Na co dzień prowadzi bloga oraz pisze recenzje teatralne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...