O dzikich pszczołach i nie tylko

Fot. materiały Art Inkubatora

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na najbliższe wydarzenia – prelekcję poświęconą dzikim pszczołom, dwa wernisaże i warsztaty.

W czwartek, 23 września, godz. 17.00 przy ul. Goyki 3 – prelekcja i spacer poświęcone dzikim pszczołom żyjącym w Polsce, a także na terenie parku przy Goyki i w okolicy. Uczestnicy dowiedzą się jakie wyzwania stoją przed pszczołami w miastach, co im zagraża i jak można je chronić, zwłaszcza, że żyje ich w Polsce aż 470 gatunków. O dzikich pszczołach opowiedzą Kamila Chomicz, inicjatorka projektu „Bees on my way” i dr Justyna Kierat z Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukatorka przyrodnicza.

24 września, godz. 19.00 – dwa wernisaże: wystawy „Inne Rytmy: Sopot” Julii Sokolnickiej, której działania koncentrowały się na ul. Bohaterów Monte Cassino i relacji między mieszkańcami i turystami, a także „Długa wiadomość”, która jest wynikiem rezydencji w Sopocie artystki Ady Rączki. Instalacja stworzona została specjalnie dla wnętrza willi Goyki 3 Art Inkubatora. 

1 października, w godz. 11.00-16.00 – warsztaty z Urszulą Zajączkowską, poetką, botaniczką, artystką wizualną, adiunktką w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW w Warszawie. W programie warsztatów pt. „Empatia w sztuce” m.in. rozmowy o postrzeganiu przedmiotowym i podmiotowym, a także zbieranie elementów zielnika i praca z mikroskopem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...