Mundus Cantat powraca z koncertami w formie hybrydowej

Muzycy i chór w kolorowych strojach śpiewają na koncercie w kościele
Festiwal w 2019 r. Fot. Fotobank.PL/UMS

Do Sopotu znów zawita Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat. W 17. edycji wydarzenia weźmie udział 15 chórów z całego świata. Gościem festiwalu będzie tegoroczny zdobywca Fryderyka – zespół Art’n’Voices. Mundus Cantat Sopot 2021 odbędzie się w dniach 22-26 września. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Ze względu na światową sytuację, konkurencja festiwalowa odbędzie się dwutorowo. Polskie chóry zaprosiliśmy na przesłuchania na żywo do kościoła Gwiazdy Morza, które odbędą się zgodnie z dotychczasową formułą konkursu. Natomiast chóry ze świata zaprosiliśmy do uczestnictwa w wirtualnej odsłonie festiwalu. W konkursie na żywo staną w szranki chóry z: Płocka, Wągrowca, Grudziądza, Kosakowa oraz reprezentanci Trójmiasta. Do konkursu online zgłosiło się osiem chórów z całego globu: Białorusi, Brazylii, Chin, Filipin, Meksyku, Słowacji i po raz pierwszy w festiwalu weźmie udział chór z Indonezji.

W ramach festiwalu odbędą się również koncerty towarzyszące w sopockich kościołach, Sopot Centrum oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie dla podopiecznych tejże placówki. W programie festiwalu są również dwa koncerty dedykowane Sopotowi w 120. rocznicę nadania praw miejskich w wykonaniu Chóru Festiwalowego Mundus Cantat oraz uczniów Sopockiej Szkoły Muzycznej, które odbędę się 22 i 29 października.

Gościem festiwalu, który wystąpi w ramach Koncertu Finałowego 25 września w auli Wydziału Ekonomicznego UG, jest zespół Art’n’voices, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w dziedzinie muzyki poważnej w kategorii: muzyka współczesna, za płytę zespołu „Midnight Stories” Contemporary Music of Polish Composers. Zespół brał udział w festiwalu w Mundus Canta w 2015 r., gdzie zdobył nagrodę Grand Prix i podbił serca nie tylko profesjonalnego jury, ale również publiczności.

Więcej informacji na stronie Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...