Mamy w Sopocie nowy fotopomnik

Fot. Rafał Milach

Zakończyła się 7. edycja Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu”. Pamiątką, która zostanie w przestrzeni miasta po tegorocznym festiwalu jest kolejny fotopomnik – zdjęcie autorstwa Rafała Milacha.

Fotopomnik umieszczony został na budynku Instytutu Oceanologii PAN przy ul. Powstańców Warszawy 55. Fotografia przedstawiająca żółte, cylindryczne urządzenie przypominające z wyglądu torpedę, służące do badania dna morskiego, została wykonana przez Rafała Milacha, fotografa i artystę wizualnego. Zdjęcie powstało w Instytucie Oceanologii podczas rezydencji artystycznej Milacha w Sopocie, w czasie 3. edycji festiwalu fotografii w 2017 r.

Zdjęcie Rafała Milacha jest kolejną fotografią na stałe umiejscowioną w przestrzeni miasta. Pierwszy z sopockich fotopomników, zdjęcie słonia na sk. Kuracyjnym wykonane przez Tadeusza Rolke, został w 2018 r. umieszczony przy wejściu do PGS. Autorem kolejnego, przedstawiającego Parasolnika, wiszącego przed wejściem na plac Jasia Rybaka, jest Chris Niedenthal. W roku 2020 na falochronie mariny zawisły zdjęcia wykonane przez Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Fotografie są nie tylko śladami minionych edycji „W ramach Sopotu”, ale także częścią projektowanego szlaku sopockich fotopomników. Zapraszamy do oglądania!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...