Remonty i przebudowy dróg  

Informujemy, że w dniach 20-27 września zaplanowano następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

W bieżącym tygodniu zaplanowano remonty fragmentów następujących ulic:

20 września – ul. 23 Marca;
21 września – ul. Goyki 10;
22 września – ul. Armii Krajowej 116;
23 września – ul. Podjazd w kierunku Alei Niepodległości;
24 września – ul. 3 Maja pod wiaduktem, w kierunku ul. Kościuszki.

Prace prowadzone są w godzinach 7.00-14.00.

 

Ponad to będą wykonywane prace:

  • aleja Wojska Polskiego – przy Barze Przystań – zieleniec, miedzy ścieżką rowerową, a chodnikiem. W poniedziałek i wtorek, w godzinach 7.00-14.00, nieprzejezdna będzie ścieżka rowerowa;
  • ul. Książąt Pomorskich – remont chodnika z lewej strony. W związku z pracami, od środy, zajęty będzie prawy pas do parkowania na ul. K. Pomorskich;
  • ul. Kolberga remont chodnika projekt wykonywany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nie przewidujemy utrudnień.

 

W dniach 20-24 września zaplanowano cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących przy ul. Okrzei i ul. Abrahama. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

 

Trwa budowa kanalizacji deszczowej w kwartale ulic: Abrahama, Andersa, Mickiewicza i Paderewskiego w Sopocie. W związku z tym dostępne sa odcinki ulic:

  • ul. Abrahama – przejezdna od ul. Żeromskiego do ul. Mickiewicza
  • ul. Paderewskiego – przejezdna od ul. Abrahama do Paderewskiego nr 13 (dalej dostępne ciągi piesze do ul. Mickiewicza)
  • ul. Mickiewicza – przejezdna od ul. Abrahama do posesji nr 11 (dalej dostępne ciągi piesze), przejezdna od ul. Andersa do posesji nr 4 (dalej dostępne ciągi piesze)
  • ul. Andersa – przejezdna w całości

 

Utrzymana została lokalizacja przystanków autobusowych wprowadzonych we wcześniejszym etapie:

  • z ul. Mickiewicza na ul. Prusa,
  • na ul. Abrahama, ok. 20 m w stronę ul. Armii Krajowej

 

Kontynuowana jest przebudowa kwartału ulic w okolicy ul. Parkowej. Prace obejmują ulice: Parkową, Kordeckiego, Drzymały i Poniatowskiego. Od 15 września przebudowywana jest kanalizacja deszczowa oraz sieci: sanitarna, gazowa, energetyczna i teletechniczna, na ul. Traugutta.

Przypominamy również, że jest to teren budowy i należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności przy poruszaniu się przez remontowane odcinki dróg i chodników.

 

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. Od 8 września zmieniona została organizacja ruchu - ulica Pogodna jest zamknięta od numeru 4 do 10. Na pozostałej części ul. Pogodnej oraz na ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...