Dziś Dzień bez Samochodu

Fot. Freepik

22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia dowód rejestracyjny naszego samochodu będzie specjalnym biletem uprawniającym nas do bezpłatnego korzystania z komunikacji publicznej.

Każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego będzie mógł bezpłatnie podróżować*:

  • liniami autobusowymi i tramwajowymi organizowanymi przez ZTM w Gdańsku,
  • liniami autobusowymi i trolejbusowymi organizowanymi przez ZKM w Gdyni,
  • liniami autobusowymi organizowanymi przez MZK Wejherowo,
  • pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i POLREGIO na obszarze województwa pomorskiego.

* na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego podróżny jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Strona Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej

 

Przypominamy również, że trwa gra „Wkręć się w Sopot”

Zapraszamy wszystkich pracowników sopockich firm do udziału w grze rowerowej „Wkręć się w Sopot”. Gra trwa do 30 października. Liczy się w niej przede wszystkim regularność w dojazdach, a liczba kilometrów jest kwestia drugorzędną. Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy pobrać aplikację Activy, wybrać w niej do sopocką kampanię oraz dołączyć do firmowego zespołu

Zapisy firm na: grarowerowa.pl/sopot

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...