Finał Polskiej Ligi Jeździeckiej w Sopocie

Zawodnik na koniu skacze przez przeszkody na torze
Fot. Aleksandra Ziętak

Sopocki Hipodrom to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce. Jest także najbardziej aktywnym, każdego miesiąca odbywa się tutaj kilka imprez jeździeckich, a w okresie letnim zawody rozgrywane są niemal w każdy weekend. W dniach 23-26 września w godz. 9.00-16.00 na Hipodromie odbędzie się finał zawodów Polska Liga Jeździecka.

Ten prestiżowy cykl obejmuje cały kraj, kolejne eliminacje odbywały się w tym roku w różnych ośrodkach jeździeckich, mieliśmy też już okazję gościć Ligę w Sopocie, podczas piątej eliminacji w sierpniu. Teraz zaś czas na wielki finał.

W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników, którzy wystartują w konkursach o wysokości przeszkód od 120 centymetrów w Rundzie Brązowej do 140 centymetrów w Rundzie Złotej. W ramach zawodów rozegrany zostanie także finał konkursu drużynowego, w którym swoje ekipy wystawiają kluby jeździeckie. Ponadto zawodnicy będą mogli wystartować w konkursach o randze regionalnej, które zaplanowane są na piątek, sobotę oraz niedzielę.

Skoki przez przeszkody to najpopularniejsza dyscyplina jeździecka – w zawodach rangi regionalnej startują często młode osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem sportowym. Im wyższa ranga zawodów, tym wyższy poziom zawodników, a podczas zawodów takich, jak Polska Liga Jeździecka, często można oglądać najlepszych skoczków w kraju, dla których jest to doskonały trening przed startami w zawodach rangi mistrzowskiej i międzynarodowej.

Zawody jeździeckie rozgrywane na Hipodromie to zawsze okazja do miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, zaś ostatnie zawody rozgrywane w tym sezonie na świeżym powietrzu zachęcają do spacerów po rozległych terenach zielonych Hipodromu. Dla widzów organizatorzy przygotowali trybuny przy samym placu konkursowym oraz dużą trybunę zadaszoną w razie gorszej pogody. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Zapraszamy na Hipodrom, na zawody oraz do strefy food trucków, które przygotowały już menu jesienne, tak, aby można było nie tylko zjeść coś ciepłego, ale tez rozgrzać się gorącą herbatą czy kawą.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...