Sopot się szczepi. Trzecia dawka dla osób 50+ i medyków

Pielęgniarz daje szczepionkę seniorce
Fot. gpointstudio, Freepik

Trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 mogą już przyjmować wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz te, które wykonują zawody medyczne. Ważne, żeby od pełnego zaszczepienia minęło 6 miesięcy. Osobom z ograniczeniami ruchowymi, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień, miasto zapewni bezpłatny transport.

Po osobach o obniżonej odporności, które już od 1 września mogą korzystać z trzeciej dawki, od 24 września przyszedł czas na medyków i wszystkie osoby 50+. Jako trzecia będzie podana im szczepionka marki Pfizer, bez względu na to, jaką szczepionkę wcześniej ktoś otrzymał. Na przyjęcie przypominającej dawki można się zgłosić nie wcześniej, niż po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Warto również podkreślić, że osoby w pełni zaszczepione, w razie stwierdzenia kontaktu z osobą zakażoną, nie są kierowane na kwarantannę, a zostają objęte nadzorem epidemicznym.

Nie dajmy się czwartej fali – szczepmy się! Cały czas można to zrobić w hali ERGO ARENA, w mobilnym punkcie szczepień przy kościele św. Jerzego oraz w punkcie szczepień, który znajduje się w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami 63/65 w Sopocie. Do żadnego z tych miejsc nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja.

 

Dowóz na szczepienie dla osób z ograniczeniami ruchowymi

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie, skontaktuj się z koordynatorem, który pomoże zorganizować bezpłatny transport:

  • 609 680 956, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00
  • e-mail: szczepien@sopot.eu (całodobowo)

Osoby uprawnione do dowozu na terenie Sopotu:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...