Nośmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych!

Młoda kobieta w maseczce na twarzy robi zakupy zakupy w sklepie spożywczym
Fot. Freepik

W ostatnich tygodniach obserwujemy ponowny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. Sytuacja w Sopocie, z całą pewnością dzięki wysokiej liczbie zaszczepionych mieszkańców, jest na razie dobra. Jednak w dalszym ciągu uważać musimy wszyscy. Nie każdy ma tak samo wysoką odporność, musimy także dbać o osoby wśród nas, które ze względów zdrowotnych zaszczepić się nie mogły. Dlatego pamiętajmy o konieczności zakrywania nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy i urzędy.

– Zwracam się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców o przestrzeganie obowiązujących zasad i wymaganie od klientów przebywających w sklepach, restauracjach czy hotelach zakrywania ust i nosa – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Chwilowy spadek liczby zakażeń spowodował bardzo mocne rozluźnienie w społeczeństwie, przedwczesną wiarę w to, że koronawirusa już nie ma. Przed nami jednak sezon jesienny, który zawsze był okresem większej liczby zachorowań. Niestety obserwujemy też galopujące wzrosty w statystykach covidowych. Dlatego zwrócę się do Policji i Straży Miejskiej w Sopocie o kontrole w przestrzeniach zamkniętych, zwłaszcza w sklepach oraz w komunikacji publicznej. Apeluję również do mieszkańców: bądźmy rozsądni, pamiętajmy o noszeniu maseczki, dezynfekcji rąk oraz konieczności zachowywania dystansu, a przede wszystkim o szczepieniach, bo to poczucie względnego bezpieczeństwa, które towarzyszyło nam latem, okazało się bardzo złudne. Ponownie zachęcam tych, którzy jeszcze się nie szczepili, do podjęcia decyzji przed zbliżającą się kolejną falą zachorowań – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

Przypominamy, że cały czas, również w październiku, można się szczepić:

  • w hali ERGO ARENA,
  • w mobilnym punkcie szczepień przy kościele św. Jerzego,
  • w punkcie szczepień, który znajduje się w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami 63/65 w Sopocie.

Do żadnego z tych miejsc nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja.

Do każdego z tych punktów można się także zgłosić po trzecią, przypominającą dawkę szczepionki. Mogą ją przyjmować wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz te, które wykonują zawody medyczne. Ważne, żeby od pełnego zaszczepienia minęło 6 miesięcy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...