Mobilne punkty szczepień działają również w październiku

Kobieta i mężczyzna stoja przed mobilnym punktem szczepień, pracownik zachęca ich do wejścia
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mobilny punkt szczepień, który stoi przy kościele św. Jerzego oraz punkt szczepień w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami 63/65 w Sopocie działać będą również w październiku. Cały czas szczepić się można także w hali ERGO ARENA. Do żadnego z tych miejsc nie trzeba się wcześniej rejestrować.

We wszystkich punktach można przyjąć pierwszą, drugą, a teraz także trzecią, przypominającą dawkę szczepionki. Dostępne są szczepionki dwudawkowe i jednodawkowe. Do trzeciej dawki wykorzystywana jest szczepionka marki Pfizer.

Godziny działania punktów od 1 października 2021 r.:

 • mobilny punkt szczepień przy kościele św. Jerzego
  godz. 9.00-17.00 przez 7 dni w tygodniu

 

 • punkt szczepień w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami 63/65
  godz. 8.00-19.00 przez 7 dni w tygodniu

 

 • punkt szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA
  godz. 8.00-15.30 od poniedziałku do piątku
  godz. 8.00-14.00 w soboty

Trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 mogą już przyjmować wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz te, które wykonują zawody medyczne. Ważne, żeby od pełnego zaszczepienia minęło 6 miesięcy. Jako trzecia będzie podana im szczepionka marki Pfizer, bez względu na to, jaką szczepionkę wcześniej ktoś otrzymał. Na przyjęcie przypominającej dawki można się zgłosić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Warto również podkreślić, że osoby w pełni zaszczepione, w razie stwierdzenia kontaktu z osobą zakażoną, nie są kierowane na kwarantannę, a zostają objęte nadzorem epidemicznym.

Osobom z ograniczeniami ruchowymi, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień, miasto zapewni bezpłatny transport.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie, skontaktuj się z koordynatorem, który pomoże zorganizować bezpłatny transport:

 • 609 680 956, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00
 • e-mail: szczepien@sopot.eu (całodobowo)

Osoby uprawnione do dowozu na terenie Sopotu:

 • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Przypominamy też, że każda osoba powyżej 12. roku życia może się zaszczepić, więc zachęcamy szczególnie nastolatków, młodych ludzi, by skorzystali ze szczepień. Obecnie dzieci i młodzież jest szczepiona w ERGO ARENIE i w punkcie Sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami.

Rodzice, którzy przyjdą na szczepienie z dziećmi do ERGO ARENY, w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.00-15.00 mogą skorzystać z konsultacji pediatrycznych. Przed podaniem szczepionki będzie można porozmawiać z lekarzem i wyjaśnić ewentualne wątpliwości. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...