Zmniejszenie obsługi karetek w Sopocie

Karetka Pogotowia Ratunkowego
Fot. Fotobank.PL/UMS

W związku ze strajkiem ratowników medycznych od 1 do 10 października, w sopockim pogotowiu dyżurować będzie jedynie jeden pełen skład karetki ratunkowej oraz jedna zmiana drugiej karetki pracująca w trybie 12-godzinnym. W Gdańsku i Gdyni liczba karetek również będzie znacznie ograniczona. W związku ze strajkiem przewidywane są utrudnienia i opóźnienia w dotarciu jednostek medycznych do osób potrzebujących pomocy

Apelujemy do mieszkańców i gości o ostrożność oraz rozważne korzystanie z doraźnej pomocy medycznej. Przed wezwaniem pogotowia warto rozważyć, czy pomoc ratowników jest nam niezbędna. Dzwoniąc na telefon ratunkowy 112 otrzymamy informację o czasie oczekiwania na karetkę. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania na pomoc warto skorzystać z innego transportu do najbliższych oddziałów ratunkowych znajdujących się w Gdańsku ul. aleja Jana Pawła II 50 oraz w Gdyni na ul. Wójta Radtkego 1.

 
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...