Sopockie Perły 2021. Zgłoś swoją firmę, organizację, projekt

Widok na Zatokę Gdańską, plażę i Sopot z góry
Fot. Fotobank.PL/UMS

Ruszył nabór do III edycji konkursu Sopockie Perły 2021. W ten sposób Sopocka Organizacja Turystyczna chce wyłonić najciekawsze, nowatorskie i spójne z wizerunkiem Sopotu działania dotyczące rozwoju turystyki przeprowadzone przez firmy, instytucje i organizacje. Miasto Sopot przeznacza 25 tys. zł na nagrody w konkursie, startować można aż w pięciu kategoriach.

W dwóch poprzednich edycjach konkursu udział wzięło 80 podmiotów.

– Zapraszamy wszystkie firmy, instytucje kultury, organizacje społeczne i zawodowe czy organizacje pozarządowe przyczyniające się do rozwoju turystyki w Sopocie – mówi Anna Golec-Mastroianni, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej. – Konkurs jest nie tylko świetną okazją do branżowych spotkań i wymiany doświadczeń, ale też kreatywnego poszukiwania najlepszych rozwiązań w branży turystycznej. 

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach:

  • Pro eko – za działania nastawione na ochronę środowiska,
  • Wydarzenie – za najlepsze sopockie wydarzenie,
  • Kulinaria – za najciekawszą, najbardziej regionalną ofertę kulinarną,
  • Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w 2021 r.,
  • Pobyt – za najciekawszą, najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie.

– Cieszy mnie kontynuacja konkursu Sopockie Perły. Został on przyjęty bardzo entuzjastycznie przez branżę i mam nadzieję, że również w tym roku wielu przedsiębiorców będzie starać się o główną nagrodę w jednej z wybranych kategorii – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Duże zainteresowanie mówi o zaangażowaniu branży, która tworzy ofertę turystyczną miasta. Ponadto finansowa nagroda na działania promocyjne będzie z pewnością realną pomocą po trudnej sytuacji pandemicznej, która dotkliwie dotknęła branżę – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

Konkurs przebiega dwustopniowo: najpierw zgłoszenia kandydatów oceniane są przez członków Sopockiej Organizacji Turystycznej, zgłoszenia z największą liczbą głosów przechodzą do drugiej tury. Następnie laureatów wybiera Kapituła Konkursowa.

Dzięki takiemu sposobowi wyboru uwadze nie umknie żadne ciekawe i nowatorskie zgłoszenie. Skład Kapituły: prezydent Sopotu, przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych, m.in. Reni Jusis, Kamil Sadkowski, Karol Weber, Jacek Jankowski.  

Zgłoszenia przez formularz przyjmowane są do 31 października. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpią podczas uroczystej gali, 9 grudnia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...