Hipodrom rozpoczyna sezon halowy

Jeździec skaczący na koniu przez przeszkodę
Fot. materiały Hipodromu Sopot

Tradycyjnie w październiku na Hipodromie rozpoczyna się sezon halowy. Zawody konne będzie można oglądać dwa lub trzy razy w miesiącu, a pierwsze – w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom – już w najbliższy weekend, czyli 9-10 października.

Sezon jesienno-zimowy na Hipodromie rozpoczną zawody w skokach przez przeszkody z cyklu JumpOFF Hipodrom. To wydarzenie dobrze znane miłośnikom jeździectwa, rozgrywane jest regularnie od jesieni do wiosny, a startują w nim zawodnicy z całego Pomorza.

Kibicowanie na zawodach nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. W ramach zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów o różnym stopniu trudności. Wysokość przeszkód w danym konkursie określa jego trudność, zaś zadaniem zawodnika i konia jest pokonanie wszystkich przeszkód bez zrzutek i w określonym czasie. Za każda zrzutkę oraz za przekroczenie czasu naliczane są punkty karne. Wygrywa ta para koń-jeździec, która jest najdokładniejsza (brak zrzutek) i równocześnie najszybsza. Przeszkody w każdym konkursie różnią się nie tylko wysokością, ale też kolejnością. Przy każdej przeszkodzie jest numer, dlatego zawodnicy przed rozpoczęciem konkursu oglądają trasę i uczą się kolejności, w jakiej muszą pokonać parkur.

Dla publiczności wstęp na zawody jest bezpłatny, a organizatorzy dbają o to, by nie zabrakło atrakcji dodatkowych. Będą zatem stoiska z pamiątkami inspirowanymi jeździectwem, food trucki, na miejscu jest też restauracja. Hipodrom zaprasza całe rodziny, warto zabrać najmłodszych, bo nic nie może się równać z emocjami, jakie towarzyszą oglądaniu zawodów konnych na żywo. 

Oprócz zawodów JumpOFF, w ramach których do końca roku odbędzie się pięć eliminacji, w październiku oraz w grudniu Hipodrom gościć będzie najmłodszych zawodników. W dniach 26-31 października na Hali Pomarańczowej rozegrany zostanie Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży. Będą to zawody o randze ogólnopolskiej.

Do kibicowania młodym jeźdźcom zapraszamy również w dniach 10-12 grudnia. Podczas zawodów na hali będzie działał jarmark świąteczny. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa, wejście od ul. Łokietka

Szczegółowy harmonogram zawodów znajduje się na stronie Zawody Konne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...