Wystawa sopockich fotografii w Opolu

Mężczyzna siedzi na krześle.
Fot. Adam Lach

W piątek, 8 października, rozpocznie się 11 Opolski Festiwal Fotografii. Potrwa niemal dwa miesiące, a jedną z wystaw jakie zostaną zaprezentowane w Opolu będzie wystawa przekrojowa prac prezentowanych w ciągu kilku minionych lat na Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu”.

Tegoroczny program opolskiego festiwalu fotografii jest bardzo bogaty. Organizatorzy zaplanowali aż 19 wernisaży i 7 spotkań autorskich. Tylko w pierwszych dniach festiwalu zobaczyć będzie można aż 15 wystaw fotograficznych. Program festiwalu można śledzić na stronie Offoto. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

Na wystawie „sopockiej” w Opolu prezentowany będzie przekrój prac, które powstały na przestrzeni kilku lat w ramach programu rezydencji artystycznych realizowanych przez fotografów w Sopocie. Zobaczymy projekt Zuzy Krajewskiej „Graceful”, która spędzając czas na plaży znalazła nie tylko problem akceptacji społecznej, ale także odniesienia do fantastycznej formy rzeźb Fernando Botero, prace Kacpra Kowalskiego, który zdecydował się zejść na ziemię i wykorzystał specyfikę Polaroida, żeby opowiedzieć o swoim świecie, opowieść Adama Lacha o sławnym hotelu Grand, mroczną i magiczną, a także delikatne i wysublimowane fotografie Ilony Szwarc w bardzo współczesnym odniesieniu do historii Sopotu. 

Sztuka ma wpływ na nasze życie jeśli damy jej taką szansę. Dylematy medium jakim jest fotografia są fascynujące. Czy jest dowodem, czy ekspresją postaw? Wachlarz możliwości jakie stwarza jest ogromny. 
                                                                                             
Kuratorka wystawy: Maja Kaszkur

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...