Zadbajmy o czyste powietrze

Dłoń trzyma na tle niebieskiego nieba kartkę z wyciętą chmurką
Fot. Pixabay

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne na temat rządowego programu „Czyste powietrze” oraz innych możliwości uzyskania dofinansowania przede wszystkim na wymianę/likwidację urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Spotkanie odbędzie się podczas działania Sopockiego Rynku w piątek, 15 października, od godz. 9.30.  

Zostaną przedstawione główne założenia programów. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w quizie (koło fortuny) i wylosowania nagrody – pamiątkowego gadżetu.  

Celem programu „Czyste powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej istniejących budynków mieszkalnych i jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych, właścicieli domów jednorodzinnych.

Na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynku można otrzymać nawet do 37 tys. zł.

W Sopocie wydawaniem zaświadczeń o wysokości dochodu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. Szczegółowe informacje o zaświadczeniach pod nr tel. 58 551 61 63.

W Urzędzie Miasta Sopotu, w pokoju nr 88, znajduje się punkt konsultacyjny dotyczący programu. Informacje można pozyskać również pod nr tel. 58 52 13 793.

Ponadto zachęcamy do ubiegania się o dotacje na zmianę ogrzewania z budżetu Gminy Miasta Sopotu. Można z niego skorzystać niezależnie od dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. Przypominamy, że tylko do końca roku miasto sfinansuje 100 proc. kosztów wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...