Dzień Edukacji Narodowej w Sopocie

Budynek III LO w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Miejska oficjalna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się 14 października o godz. 14.00 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej (Sopot, ul. Kolberga 15). Z okazji święta sopockiej oświaty nagrody Prezydenta Miasta Sopotu otrzyma 26 nauczycieli. Część oficjalną uświetnią występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

Przyznane nagrody Prezydenta Miasta Sopotu są wynikiem wymiernych efektów sopockich nauczycieli, ich pracy wychowawczej i opiekuńczej. Dla przykładu w minionym roku szkolnym sopoccy uczniowie klas VIII na egzaminie okazali się najlepsi w województwie pomorskim. Sukces był szczególnie cenny i wyjątkowy, ponieważ pomimo pandemii młodzież osiągnęła najwyższe średnie wyniki. Doskonale spisali się również sopoccy maturzyści podczas egzaminu dojrzałości.

– Wszystkim nauczycielom dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, wytrwałość i cierpliwość w codziennej, tak ważnej pracy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wiara w młodych ludzi, ich wsparcie w rozwoju to najlepsza inwestycja. Ale niedługo wszystkim nam – nauczycielom, dyrektorom, uczniom, rodzicom, samorządom – może to zostać odebrane przez partyjny, indoktrynujący program ministra Czarnka. Wspólnie walczmy o Wolną Szkołę, by nasze dzieci mogły uczyć się w szkołach otwartych na świat i jego różnorodność, kompetentnych, w szkołach, które nie umacniają negatywnych stereotypów, ale pokazują możliwości rozwoju każdego człowieka – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...