Urodziny miasta w DPS – koncert, wernisaż i tort!

Tort z logotypem 120 lat Sopotu i kwiatami
Fot. materiały DPS

Z okazji 120-lecia nadania Sopotowi praw miejskich w mieście odbywa się wiele różnorodnych uroczystości. Również Dom Pomocy Społecznej w Sopocie przygotował cykl imprez. Ze względu na okrągłą, doniosłą rocznicę obchody te miały rozbudowany charakter i przebiegały przez 5 kolejnych dni.  

Dzień I
Historię powstania Sopotu przedstawiliśmy w prezentacji multimedialnej, która pozwoliła nam się przenieść w klimat pierwszych lat miasta. Zobaczyliśmy stare fotografie najbardziej charakterystycznych miejsc Sopotu.

Dzień II
Uczestniczyliśmy w wernisażu Koła Fotografów z Sopockiego Centrum Seniora „Sopot w obiektywie”. Wystawę fotografii otworzył Maciej Kisała, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sopotu.

Dzień III
Były to wspomnienia naszych seniorów. Każdy mógł opowiedzieć swoją historię związaną z Sopotem. W swobodne wypowiedzi wplatały się ciekawe anegdoty. Stare kartki i zdjęcia przyniesione przez seniorów pomogły przywołać pamięć dawnych czasów.

Dzień IV
Seniorzy uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Kartka z Sopotu”. Każdy miał możliwość własnoręcznego zrobienia kartki pocztowej upamiętniającej Sopot. Pocztówki robione były techniką kolażu, z elementów związanych z Sopotem. W pracach wspierali nas młodzi wolontariusze z Sopockich Szkół Autonomicznych.

Dzień V
W części artystycznej mogliśmy usłyszeć piosenki i wiersze o Sopocie. Nie zabrakło urodzinowego tortu, przy gromkim śpiewie „100 lat”! Na uwagę zasługuje fakt, że w tym dniu DPS obchodził 11. rocznicę swojego powstania. Życzenia mieszkańcom DPS złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta Sopotu i MOPS Sopot. W drugiej części programu jubileuszowego mogliśmy wysłuchać wspaniałego zespołu smyczkowego Unicorn String Quartet. Zespół przedstawił znane kompozycje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej.  

Obchody 120-lecia Sopotu w DPS zostały oficjalnie zakończone, ale jeszcze długo pozostaną w naszych sercach i pamięci.    

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...