Urząd Miasta na zielono. Sopot dołączy do akcji „Matki na Granicę"

Elewacja zabytkowego budynku podświetlona na zielono
Fot. materiały UMS

W sobotę, 6 listopada, o godzinie 19.00 Urząd Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki zostanie podświetlony na zielono. Miasto włączy się w akcję „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”.

Zapalając zielone światło miasto włączy się w akcję społeczną „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”. Zielone światło będzie symbolem wsparcia i gotowości niesienia pomocy uchodźcom zmuszonym do koczowania w skrajnie trudnych warunkach w lasach na polsko-białoruskiej granicy. Będzie też widomym znakiem niezgody na niehumanitarne traktowanie drugiego człowieka. Zachęcamy do zapalenia zielonych światełek również mieszkańców Sopotu

Akcję „Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!” zainicjowały organizacje kobiece z Wrocławia. Można ją śledzić na profilu FB Matki na Granicę. Swój udział w akcji oświetlania budynków użyteczności publicznej potwierdziły m.in. Gdańsk, Kraków, Wrocław, Katowice, Warszawa, Lublin, Poznań, Rzeszów, Łódź, Białystok. Ponadto wiele polskich miast i gmin wspiera przygraniczne gminy organizujące pomoc na swoich terenach, organizując zbiórki pieniędzy czy najpotrzebniejszych rzeczy. W Sopocie zbiórka publiczna potrwa do 11 listopada. Do tej pory zebrano 25 400 zł, a także m.in. ubrania i środki higieniczne, które zostały przekazane podlaskiej gminie Michałowo. 

Zielone światła świecą się już w wielu oknach na Podlasiu, na terenach przygranicznych gdzie nasila się kryzys humanitarny. Są sygnałem dla zmarzniętych i głodnych ludzi, wśród których są także dzieci, że znajdą tam pomoc i ratunek.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...