Budżet Sopotu na 2022 rok – zapraszamy do konsultacji

Spacerujący po molo ludzie widziani z oddali
Fot. materiały prasowe

Projekt budżetu Sopotu na 2022 rok jest gotowy i teraz pracować będą nad nimi sopoccy radni. Głosowanie zaplanowano na 16 grudnia podczas najbliższej sesji Rady Miasta Sopotu. Zanim jednak radni zagłosują zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu do udziału w spotkaniach konsultacyjnych i przekazania swoich uwag, spostrzeżeń i komentarzy.

Spotkania odbędą się w formie online. Podzielone są na cztery obszary miasta, tak aby spotkać się w kameralnym gronie umożliwiającym dyskusję: Sopot Dolny, Sopot Wyścigi, Sopot Górny (wraz z osiedlem Mickiewicza i Przylesie), Sopot Kamienny Potok (wraz z osiedlem Brodwino).

4 grudnia odbyły się spotkania dotyczące Sopotu Dolnego i Wyścigów. Kolejne odbędą się 9 grudnia:

  • godz. 16.00-17.00 Sopot Górny (wraz z osiedlem Mickiewicza i Przylesie)
  • godz. 17.00-18.00 Sopot Kamienny Potok (wraz z osiedlem Brodwino)

Gospodarzem spotkań będzie prezydent miasta oraz sopoccy radni. 

Aby wziąć udział w spotkaniu obowiązują zapisy przez formularz (https://forms.gle/4U6DPCuf6R9UPixX6). Każda osoba, która zgłosi swój udział, otrzyma link do zalogowania się na spotkanie, pozostali mieszkańcy będą mogli obserwować spotkanie na Facebooku Prezydenta Miasta Sopotu. Każdy mieszkaniec może również zadać pytanie lub podzielić się uwagami dotyczącymi budżetu miasta również w formie pisemnej wrzucając list do skrzynki w urzędzie miasta. Na każde zgłoszenie opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz kontaktem odpowiemy.

Projekt budżetu na 2022 r. znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Sopotu.

– Od tego co zostanie przyjęte w uchwale budżetowej, zależy co zostanie zrealizowane w przyszłym roku. Dlatego tak ważne jest dla mnie zdanie mieszkańców i włączenie ich w dyskusję – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...