„Nowe życie”. Spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem

Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubatora

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na piąte spotkanie z cyklu „Nowe życie”. Tym razem bohaterem będzie profesor Tadeusz Sławek z którym rozmawiać będzie Juliusz Kurkiewicz. Spotkanie w czwartek, 2 grudnia o godzinie 18.00.

„Jak zwierzę” - tym określeniem zwykliśmy opisywać to, co w człowieku przemocowe, złe, barbarzyńskie. Prof. Tadeusz Sławek przekonuje, że w epoce późnej nowoczesności powinniśmy wrócić do zwierząt i na nowo uczyć się od nich pełni człowieczeństwa. W trakcie rozmowy zapytam go nie tylko o to, czego możemy się od zwierząt nauczyć, ale też jak wyobraża sobie epokę po końcu antropocenu, czy istnieją granice wyzwolenia zwierząt i czy ludzkość powinna dziś zaprzestać płodzenia dzieci /Juliusz Kurkiewicz, kurator cyklu „Nowe życie”/.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...