Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej

Fot. materiały prasowe

II spotkanie w ramach Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza odbędzie się w formule online, 30 listopada 2021 roku, w godz. 10.00-16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Transmisja online z wydarzenia na stronie Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej

Forum powstało w 2020 r., aby podejmować ambitne inicjatywy na rzecz transformacji społeczno-gospodarczej i wdrażać cele wynikające z polityki klimatycznej ONZ, służące osiągnięciu jak najszybciej neutralności klimatycznej i skutecznej ochrony środowiska naturalnego. Ma wskazywać możliwości i kierunek działań, poruszać najważniejsze wyzwania związane z kryzysem klimatycznym i pokazywać, jakie korzyści może przynieść współpraca. PFSK działa w obszarze sektora publicznego, prywatnego, obywatelskiego, angażując także instytucje rządowe i pozarządowe naukowe i edukacyjne.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszeni zostali m.in.: przedstawiciele Komisji Europejskiej i ONZ, ambasadorowie nadbałtyckich państw, przedstawiciele firm zaangażowanych w zrównoważony rozwój, prezydenci miast, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także wybitni eksperci i specjaliści ze świata nauki.

Podczas debat zaplanowanych na tegorocznym Forum uczestnicy skupią się na następujących obszarach:  

  • Wyzwania samorządów i miast nadmorskich wobec ochrony klimatu
  • Współpraca pomorskich miast z Organizacją Narodów Zjednoczonych
  • Kontynuacja Inicjatywy Bałtyckiej „Baltic Sea Initative” oraz wsparcie dla Rady Państw Morza Bałtyckieg.
  • Zagrożenia ekologiczne Bałtyku w tym problem eutrofizacji
  • Morskie zielone technologie przyszłości

Szczegółowy program wydarzenia

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...